Pochodzenie airedale terriera

Pochodzenie airedale terriera.

Pochodzenie Airedale Terriera
Airedale Terrier został stworzony w latach 30. ubiegłego wieku przez amerykańskich hodowców. Nazwa pochodzi od rasy psów Oorang Airedale, która pochodzi z Australii. Rasa ta została po raz pierwszy wykorzystana w filmie „Titanic”. William E. Carter, Amerykanin, był właścicielem drugiego Airedale’a, który przeżył zatonięcie Titanica. W latach 30. XX wieku amerykańscy hodowcy dalej rozwijali Airedale.

Oorang to nazwa jednego z typów Airedale teriera. Rasa ta została opracowana przez Waltera Lingo na początku XX wieku. Rasa Oorang została nazwana na cześć jednego z czempionów ławeczki. Najsłynniejszym przedstawicielem tej rasy był King Oorang 11, który był psem użytkowym, potrafiącym wyszukiwać ptactwo wodne, zwierzynę płową i szopy pracze. Potrafiły również zaganiać bydło, tropić niedźwiedzie i walczyć z terierami byczymi. Oorang terrier był później wykorzystywany do uprawiania sportu, a Jim Thorpe był gwiazdą drużyny futbolowej Indian Oorang.

Airedale to jedna z największych ras terierów, ważąca od dwudziestu do trzydziestu kilogramów. Wysokość psa w kłębie wynosi około 60-61 centymetrów, przy czym u samic jest nieco mniejsza. Mimo że standardy Amerykańskiego Związku Kynologicznego przewidują małego psa, w Australii można spotkać Airedale dużych rozmiarów. Psy te nazywane są „Oorangs” od nazwy hodowli z Ohio z początku XX wieku.

Na początku lat 20. XX wieku w La Rue w stanie Ohio działał mały zespół o nazwie Oorang Indians. Nazwa drużyny odzwierciedlała jej indiańskie dziedzictwo, a drużyna grała u siebie w Marion w stanie Ohio, które jest uważane za najmniejszą społeczność w Ameryce. Zawodnicy zostali zatrudnieni przez Waltera Lingo i Jima Thorpe’a, którzy zatrudniali zawodników i tworzyli skład drużyny. Trener drużyny Oorang został poinstruowany, aby rekrutować zawodników o dziedzictwie Indian amerykańskich.

Oorang Airedale Terrier ma takie same cechy jak standardowy Airedale Terrier, z tą różnicą, że jest większy. W Ameryce Północnej Airedale Terrier waży od czterdziestu do siedemdziesięciu funtów, natomiast w Australii Oorang Airedale terrier waży około stu dwudziestu funtów. Rasa ta ma niezwykle aktywny temperament, dlatego doskonale nadaje się do prowadzenia aktywnego trybu życia.

Czytaj więcej...  Czym charakteryzuje się szczenię airedale terriera?

Jedną z najbardziej popularnych cech Airedale’a jest jego zdolność do adaptacji. Oorang Airedale Terrier był pierwotnie wykorzystywany do polowania na myszy i gryzonie, a także był szeroko stosowany jako pies pasterski i stróżujący. Używano ich nawet w czasie pierwszej wojny światowej. Używano ich jako posłańców, poganiaczy i stróżów. Używano ich również do ochrony i pilnowania zwierząt gospodarskich.

Airedale Terrier jest bardzo aktywną rasą, która wymaga dużej ilości ruchu, aby pozostać zdrowym i szczęśliwym. Wymagają codziennych ćwiczeń, aby pozostać sprawnym i zdrowym. Ponieważ Airedale zostały wyhodowane do polowania na małe zwierzęta, nadal mają skłonności do kopania. Nie są jednak przystosowane do życia w mieszkaniu. Należy zapewnić im bezpieczne podwórko, na którym będą mogły ćwiczyć.

Airedale Terrier pochodzi z West Riding of Yorkshire, z terenów położonych między rzekami Aire i Wharfe. Uważa się, że jego rozwój jako psa do pracy w czasach rewolucji przemysłowej był wynikiem wymieszania kilku ras psów. Uważa się, że przodkiem Airedale Terriera jest Tan i Black terrier, a ponadto jest on bardzo podobny do Otterhounda i Bedlington terriera.

Oorang Airedale był przedmiotem wielu dyskusji i kontrowersji. Jego nazwa odzwierciedla jego kontrowersyjne pochodzenie. Oorang Airedale jest związany z regionem Oorang w Australii. Został nazwany na cześć pierwotnych osadników kolonialnych w tym mieście. Jest to najbardziej znany i popularny Airedale Terrier w Australii. Początkowo był wykorzystywany przez armię brytyjską jako pies posłaniec, a następnie został przystosowany do roli psa stróżującego. Ostatecznie Airedale Terrier został wykorzystany w pracy policyjnej ze względu na swoją inteligencję i zdolności węchowe.

Pochodzenie Airedale TerrieraAiredale Terrier został stworzony w latach 30. ubiegłego wieku przez amerykańskich hodowców. Nazwa pochodzi od rasy psów Oorang Airedale, która pochodzi z Australii. Rasa ta została po raz pierwszy wykorzystana w filmie „Titanic”. William E. Carter, Amerykanin, był właścicielem drugiego Airedale’a, który przeżył zatonięcie Titanica. W latach 30. XX wieku amerykańscy hodowcy dalej…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *