Wszystko o mieszańcu west highland white terrier z golden rertrieverem

Wszystko o mieszańcu west highland white terrier z golden rertrieverem

Słyszałeś zapewne wiele pozytywnych rzeczy o West Highland White Terrierze – ale czy naprawdę wiesz wszystko o tej krzyżówce? Ten łagodny i zabawny pies do towarzystwa ma wiele cech, które warto wziąć pod uwagę. Odkryjesz, że jest bardzo inteligentny i podatny na alergie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej rasie! Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać przed kupnem psa:

West Highland White Terrier jest psem do towarzystwa

West Highland White Terrier jest dobrym psem do towarzystwa dla osób, które szukają psa małej rasy, łatwego w szkoleniu i pielęgnacji. Rasa ta niesie jednak ze sobą pewne zagrożenia dla zdrowia. Według Związku Kynologicznego, prawie jedna czwarta psów rasy Westies w Stanach Zjednoczonych ma atopowe zapalenie skóry. Jest to powszechne schorzenie, które dotyka około jednego na cztery Westie. Objawy zapalenia ucha u Westie obejmują potrząsanie głową i drapanie uszu. Objawy mogą być łagodne lub poważne. Jeśli objawy te nie ustępują, pies może cierpieć na jakąś chorobę lub mieć przejściowy problem, który można leczyć farmakologicznie. Problemy stomatologiczne wydają się być plagą psów rasy Westies. Ich małe szczęki i przepełnione zęby utrudniają przechodzenie przez nie pokarmu.

Westie uwielbia towarzystwo ludzi i jest dobrym towarzyszem dla małych dzieci. Mimo swoich niewielkich rozmiarów jest niezwykle aktywny i wesoły. Jeśli zostanie pozostawiony zbyt długo sam, może stać się niespokojny i może być niesfornym szczeniakiem. Ta mała rasa nie nadaje się do stróżowania, choć jest doskonałym psem stróżującym. Wysoki poziom tolerancji Westie w stosunku do innych psów zależy od tego, jak będą socjalizowane w młodym wieku.

Jest wesoły i łagodny

West Highland White Terrier to pies do towarzystwa, który dogaduje się z każdym. Świetnie dogaduje się z dziećmi w każdym wieku i dobrze radzi sobie w gospodarstwach domowych ze starszymi dziećmi. Rasa ta dobrze zachowuje się także w stosunku do innych psów w rodzinie lub w psim parku. Choć może sprawiać wrażenie psa psotnego, Westies nie brakuje pewności siebie.

Krzyżówka West Highland White Terrier powstała w wyniku skrzyżowania dwóch ras. West Highland White Terrier i Golden Retriever. Powstały w ten sposób szczeniak jest łagodnym i figlarnym psem, który świetnie odnajdzie się w towarzystwie dzieci, ale najlepiej codziennie go ćwiczyć, ponieważ ma wysoki poziom energii. Najlepiej, jeśli potrzebują 90 minut codziennych ćwiczeń i regularnego szkolenia.

Jest inteligentny i podatny na alergie

Jeśli cierpisz na alergie, West Highland White Terrier jest doskonałym wyborem. Psy tej rasy są hipoalergiczne, co czyni je doskonałymi towarzyszami dla alergików. Sierść Westie nie zrzuca zbyt wiele, dzięki czemu nie przyciąga brudu. Jest to również rasa niewymagająca, łatwa w pielęgnacji i uwielbiająca zabawy z rodziną.

Jako pies aktywny, westie pakuje dużo życia w niewielką klatkę piersiową. Podobnie jak popularna dziewczyna w szkole średniej, Westies są przyjazne, inteligentne i pewne siebie. Mogą mieszkać w domu każdej wielkości, także w mieszkaniach, ale wymagają dużo czasu na zabawę i ruchu. Westie powinien mieszkać z rodziną lub doświadczonym trenerem psów, jeśli chcesz, aby był zdrowy i szczęśliwy.

Czytaj więcej...  Którą rasę wybrać - west highland white terrier czy cairn terrier

Jest to pies do towarzystwa

Biały Terier West Highland jest bardzo miłym i lojalnym psem do towarzystwa, który jest doskonałym wyborem dla rodzin. Dogaduje się z każdym i jest wspaniałym psem do towarzystwa. Mimo że jest to mały pies, Westie jest czuły i dobrze dogaduje się z dziećmi w każdym wieku. Dobrze dogaduje się z innymi psami, nawet tymi, które przebywają w miejscach publicznych. Psy te mogą również dobrze przystosować się do przebywania w pobliżu kotów.

Biały terier west highland ma długą historię. Rasa ta była pierwotnie kolorowa, ale mylnie wzięto ją za lisa. Myśliwy omyłkowo zastrzelił go, myśląc, że to lis. Myśliwy chciał mieć tylko białe teriery, więc hodował je selektywnie. W rzeczywistości biały kolor jest cechą nabytą. Westies po raz pierwszy pojawiły się na wystawie psów Crufts w Anglii w 1907 r., a w 1908 r. zostały uznane przez Amerykański Związek Kynologiczny.

Potrzebuje nadzoru osoby dorosłej

West Highland White Terrier to mała, inteligentna rasa psów, która mierzy około 11 cali. Psy tej rasy mają białą sierść z gęstym podszerstkiem i szorstką okrywą włosową. Wymaga ona codziennej pielęgnacji, aby zachować jak najlepszy wygląd. Rasa ta bardzo dobrze dogaduje się z dziećmi, jednak w pobliżu małych dzieci wymaga nadzoru osoby dorosłej. Pies ten jest jednak w stanie przystosować się do życia z kotami i innymi zwierzętami.

West Highland White Terrier jest mały, ale potrafi być bardzo figlarny i uroczy. Rasa ta nie toleruje ostrej zabawy z małymi dziećmi. Psy tej rasy doskonale nadają się do mieszkania. Ten mały pies wymaga nadzoru osoby dorosłej, aby zapobiec jego ucieczkom. Mieszaniec West Highland White Terrievera z Golden Retrieverem wymaga nadzoru osoby dorosłej. Ta rasa musi mieszkać z dorosłym.

Jest to krzyżówka z Golden Retrieverem

Krzyżówka West Highland White Terriera to mieszana rasa psów łącząca w sobie cechy obu ras. Rasa ta powstała w wyniku skrzyżowania dwóch popularnych psów – Golden Retrievera i West Highland White Terriera. Obie rasy są znane ze swojej inteligencji, przyjaznej natury i lojalności. Ten mieszaniec nie powinien mieć problemów z socjalizacją z innymi psami i ludźmi.

Mimo że westie jest doskonałym zwierzęciem rodzinnym, nie jest dobrym kandydatem dla rodzin z małymi dziećmi. Chociaż Westie może dogadać się z dziećmi w każdym wieku, ważne jest, aby nadzorować wszelkie interakcje z małymi dziećmi. Rasa ta jest znana z tego, że potrafi pstryknąć, jeśli się zdenerwuje, dlatego ważne jest, aby mieć oko na swoje dzieci. W przeciwnym razie psy te dogadują się z innymi psami i ludźmi, a także dobrze przystosowują się do domu z kotami.

Słyszałeś zapewne wiele pozytywnych rzeczy o West Highland White Terrierze – ale czy naprawdę wiesz wszystko o tej krzyżówce? Ten łagodny i zabawny pies do towarzystwa ma wiele cech, które warto wziąć pod uwagę. Odkryjesz, że jest bardzo inteligentny i podatny na alergie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej rasie! Oto kilka rzeczy,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *