Którą rasę wybrać - west highland white terrier czy beagle

Którą rasę wybrać – west highland white terrier czy beagle

Jeśli szukasz wspaniałego psa, który powiększy Twoją rodzinę, Westie jest idealnym wyborem. Dzięki swojej żywej i przyjaznej naturze Westie dogadują się z każdym i uwielbiają się bawić, także z małymi gryzoniami. Psy te są łatwe w pielęgnacji i dobrze adaptują się w większości domów, mieszkań, a nawet małych apartamentów. Pomimo swoich dużych rozmiarów, Westies potrzebują dużo ruchu i sesji zabaw.

Karma dla psa

Dobrej jakości karma dla West Highland White Terrier lub Beagle to świetny wybór dla Twojego pupila. Karma ta zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze, których Twój pies potrzebuje, aby zachować zdrowie i doskonały wygląd. Jest to również dobry wybór, jeśli Twój pies ma skłonności do alergii pokarmowych, ponieważ kurczak może być silnie uczulający. Pięć pierwszych składników każdej karmy jest najważniejszych, więc wybieraj je ostrożnie. Szukaj chudych źródeł białka w górnej części etykiety i unikaj kurczaka.

Opieka

Jeśli rozważasz zakup psa rasy beagle, ucieszy Cię wiadomość, że ten typ psa może szczęśliwie współistnieć w tym samym domu. Te dwa psy mają ten sam temperament, ale każda z ras ma nieco inne potrzeby i wymagania. Podczas gdy Beagle jest znacznie większym psem, Westie jest na tyle mały, że zmieści się w większości domów. Oznacza to, że są świetnymi towarzyszami dla rodzin z dziećmi w każdym wieku, a także dogadują się z innymi psami. Można je nawet dostosować do kotów, choć nie należy oczekiwać, że będą żyły wśród nich.

Pielęgnacja

Sierść Beagle’a można określić jako włochatą, natomiast West of Argyll jest bardziej miękka i jedwabista w dotyku. Zrzuca też umiarkowaną ilość włosów. Aby utrzymać piękno sierści psa, należy szczotkować ją co najmniej dwa razy w tygodniu szczotką z włosiem, aby rozprowadzić naturalne olejki pielęgnacyjne i rozplątać splątane włosy. Codziennie szczotkuj zęby psa, a także trymuj włosy z podszerstka. Szczotkowanie zębów jest ważne, ponieważ płytka nazębna może przekształcić się w kamień nazębny. Kamień nazębny może powodować rozchwianie lub recesję zębów.

Zdrowie

West Highland White Terrier i Beagle są małymi i wytrzymałymi psami, co czyni je idealnymi zwierzętami dla ludzi, którzy troszczą się o ich ogólny stan zdrowia. Westies są generalnie zdrowymi psami, ale są podatne na kilka typowych problemów zdrowotnych. Należy do nich choroba Legg-Calve-Perthesa, która uniemożliwia odpowiedni przepływ krwi wokół kości udowej, choroba płuc Westie oraz zwłóknienie płuc. Oba psy mogą również cierpieć na zaćmę i zwichnięcie rzepki, które jest najczęstsze u mniejszych ras.

Czytaj więcej...  Airedale terrier - choroby

Szkolenie

Możesz wyszkolić swojego Beagle’a, ale Westie potrzebują trochę wskazówek i cierpliwości. Rasa ta jest bardzo inteligentna, ale wymaga cierpliwości do nauki. Westie lubią różne zajęcia, takie jak zabawa piłeczkami, gonitwy za ptakami i aportowanie piłek. Prawidłowe techniki szkolenia polegają na stosowaniu stanowczego, ale łagodnego podejścia. Wczesna socjalizacja jest również ważna, aby pomóc szczeniakowi rozwinąć umiejętności społeczne. W końcu najważniejsza jest dobra zabawa!

Hodowla

Wspaniała hodowla dla Twojego West Highland White Terriera lub Beagle’a powinna pomieścić psy obu ras. Choć obie są bardzo towarzyskie, Westies mogą być bardzo niezależne i wymagają dużo uwagi. Musisz szkolić je delikatnie i być cierpliwy. Pamiętaj o klepaniu i chwaleniu ich, gdy nauczą się nowych komend. Należy również pamiętać o tym, że Westies mają duży popęd do zdobywania, dlatego małe zwierzęta nie powinny być pozostawiane same w domu. Jeśli planujesz zostawiać swojego pupila samego na dłuższy czas, nie jest to dobry pomysł, ale jeśli możesz sobie z tym poradzić, Westies może być dobrym wyborem.

Koszt

Pochodzący ze Szkocji West Highland White Terrier jest psem czystej krwi o dobrym poczuciu własnej wartości. Rasa ta znana jest pod nazwą Westie i zazwyczaj znajduje się w schroniskach. Mimo że rasa ta jest stosunkowo droga, jej adopcja jest warta poniesionych kosztów. Westie może służyć przez wiele lat i będzie wspaniałym dodatkiem do Twojej rodziny. Niezależnie od tego, czy wybierzesz beagle’a, czy westie, nie popełnisz błędu, wybierając jednego z nich.

Gdzie kupić

Jeśli jesteś początkującym właścicielem psa, West Highland White Terrier może być dla Ciebie odpowiedni. Są łatwe w szkoleniu, małe i bardzo elastyczne. Są też jedną z niewielu ras czystych polecanych dla początkujących właścicieli. Westies są tolerancyjne wobec dzieci i dobrze radzą sobie w wielu psich sportach. Ponieważ są małe i łatwo poddają się szkoleniu, dobrze radzą sobie także ze starszymi dziećmi i w mieszkaniu.

Jeśli szukasz wspaniałego psa, który powiększy Twoją rodzinę, Westie jest idealnym wyborem. Dzięki swojej żywej i przyjaznej naturze Westie dogadują się z każdym i uwielbiają się bawić, także z małymi gryzoniami. Psy te są łatwe w pielęgnacji i dobrze adaptują się w większości domów, mieszkań, a nawet małych apartamentów. Pomimo swoich dużych rozmiarów, Westies potrzebują…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *