Zalety i wady west highland white terriera.

Zalety i wady west highland white terriera.

West Highland White Terrier jest znany z dużej towarzyskości. Chociaż ma pewne cechy, które sprawiają, że świetnie dogaduje się z dziećmi, jest również agresywny w stosunku do psów tej samej płci. Samce West Highland White Terriera są zazwyczaj bardziej potulne, podczas gdy samice są dominujące. Rasa ta doskonale dogaduje się z dziećmi starszymi i w innym wieku, ale ważne jest, aby nadzorować dziecko, gdy bawi się z tym psem. West Highland White Terrier dogaduje się także z innymi psami, ale może nie przepadać za niekastrowanymi samcami. Przy odpowiednim wychowaniu pies ten może dogadać się nawet z kotami.

Charakterystyka rasy

West Highland White Terrier jest żywym, czujnym psem. Jego uszy nadstawiają się, gdy pojawia się inne zwierzę, i zawsze wypatruje małych ssaków, które mógłby gonić. Choć w stosunku do dzieci i obcych osób westie może być nieco władczy, dogaduje się z innymi zwierzętami domowymi. Mimo że nie jest dobrym wyborem do życia w mieszkaniu, jest doskonałym towarzyszem dla rodzin z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi.

West Highland White Terrier ma wiele charakterystycznych cech, które czynią go doskonałym towarzyszem dla każdego domu. Jest energiczny i bardzo podatny na szkolenie. Odkąd w 1908 roku AKC oficjalnie uznała je za rasę, można je kupić. Są również dobrze wychowane na wystawach psów. Więcej informacji o tych wyjątkowych psach można znaleźć tutaj. Więcej informacji o ich temperamencie znajdziesz na stronie West Highland White Terrier.

Problemy zdrowotne

Badanie przeprowadzone na ponad 6000 psów rasy WHWT wykazało, że rasa ta charakteryzuje się niską częstością występowania typowych problemów zdrowotnych. Do najczęściej spotykanych problemów należą jednak problemy z układem oddechowym i uszami, przerośnięte paznokcie, alergiczne choroby skóry i otyłość. Jednak pomimo ich niskiej częstotliwości występowania, istnieją pewne kwestie, na które właściciele i lekarze weterynarii powinni zwracać uwagę, opiekując się swoimi psami. Wyniki badań pomogą właścicielom, hodowcom i lekarzom weterynarii określić, czego można oczekiwać od swojego West Highland White Terriera.

Osteopatia czaszkowo-żuchwowa to dziedziczny problem szczęki, który powoduje ból i zmniejsza apetyt. Choroba ta często powoduje nadmierne ślinienie się szczeniąt, towarzyszy jej gorączka i trudności w żuciu. Zwykle dotyka rosnących szczeniąt w wieku od czterech do ośmiu miesięcy. Jeśli zauważysz u swojego szczeniaka tę przypadłość, natychmiast skonsultuj się z lekarzem weterynarii. Chociaż nie ma lekarstwa na tę przypadłość, powinieneś unikać nadmiernego wysiłku fizycznego, aby zminimalizować ryzyko jej pogorszenia.

Koszt posiadania

West Highland White Terrier jest jedną z najdroższych ras psów. Cena szczeniaka waha się od 650 do 1700 dolarów, a czystej krwi Westie może kosztować nawet 3500 dolarów. Mimo że rasa ta znana jest z aktywnego trybu życia w domu, świetnie radzi sobie także z dziećmi. Jest znana z tego, że dobrze bawi się z dziećmi i jest wobec nich bardzo przyjazna. Za posiadanie Westie trzeba zapłacić od 10 210 do 38 620 dolarów.

Wizyty u weterynarza w ciągu pierwszego roku wynoszą około 125-260 dolarów i obejmują szczepienia oraz badanie krwi w celu wykrycia ukrytych problemów zdrowotnych. Koszty profilaktyki przeciw robakom serca i pchłom wynoszą zazwyczaj około 55-70 dolarów rocznie, a opcjonalne szczepienia przypominające kosztują od 15 do 45 dolarów za psa. Można również rozważyć zakup ubranka dla Westie. Koszt wszystkich tych rzeczy będzie się jednak sumował i należy być przygotowanym na długoterminową inwestycję.

Czytaj więcej...  West highland white terrier dla alergika

Pęd do zdobyczy

Westie mają aktywny popęd do zdobywania, co może prowadzić do niebezpiecznych zachowań. Niektóre psy z wysokim popędem drapieżnika gonią samochody, ignorują polecenia i odmawiają przyjścia na zawołanie. Ważne jest, aby poznać popęd drapieżnika przed adopcją Westie, ale popęd drapieżnika jest cechą, którą można doskonale kontrolować i która może być przydatna dla niektórych właścicieli. Rasa ta nie jest polecana do małych domów, ponieważ może być hałaśliwa.

Psy o wysokim popędzie drapieżnym doskonale nadają się do polowań i są doskonałymi towarzyszami. Chęć ścigania i zabijania zdobyczy jest bardzo ważną cechą tych psów, a ponadto są one bardzo skuteczne w szkoleniu zręcznościowym. Niektóre typy psów doskonale nadają się do polowań, a także do pasterstwa zwierząt gospodarskich. Psy te pomagają również w utrzymaniu niskiej populacji gryzoni. Dążenie do zdobyczy jest cechą ważną dla każdej rasy psów.

Łatwość utrzymania czystości w domu

Pierwsze pytanie, jakie powinieneś sobie zadać, brzmi: „jak łatwo jest złamać psa Westie w domu?”. Rasa ta nie jest trudna do nauczenia w domu w porównaniu z innymi małymi rasami, ale należy pamiętać, że samce są generalnie bardziej uparte, jeśli chodzi o trzymanie psa w domu. Suki są nieco mniej uparte, ale obie rasy są nadal inteligentne i uparte. Należy również pamiętać, że psy te mają bardzo duży popęd do zdobywania zwierzyny, dlatego należy zachować ostrożność, pozwalając psu bawić się z żywymi zwierzętami. Pomimo wysokiego popędu żerowania westy są dobrymi psami stróżującymi, inteligentnymi i ciekawskimi. Jednak w przeciwieństwie do innych małych ras, psy te nie są psami na kolanka. Są zbyt niezależne i aktywne, aby spędzać czas na kolanach, więc mogą nie być dobrym wyborem dla osób, które chcą się zrelaksować i mieć czas na własne zajęcia.

Innym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze Westie, jest jego zdolność do szkolenia. Ta mała, towarzyska i energiczna rasa jest bardzo podatna na szkolenie. Choć nie są doskonałe w nauce czystości, są również bardzo posłuszne i mogą być doskonałymi zwierzętami rodzinnymi. Chociaż dobrze przystosowują się do życia w mieście, nie czują się komfortowo, żyjąc na zewnątrz. Dlatego ważne jest przygotowanie miejsca dla Twojego Westie, w którym będzie spędzał większość czasu w domu. Łatwość przyzwyczajenia Westie do warunków domowych jest kluczowa dla płynnego przejścia do życia w domu.

Potrzeba regularnej pielęgnacji

Regularna pielęgnacja jest niezbędna dla dobrego samopoczucia psa Westie. Biała sierść West Highland White Terriera jest jednocześnie gęsta i żylasta. Ta podwójna sierść ma duże właściwości izolacyjne i wymaga regularnej pielęgnacji. Aby zachować jej zdrowy wygląd, należy ją regularnie szczotkować lub rozczesywać. Regularne szczotkowanie i rozczesywanie pozwoli utrzymać sierść Twojego Westie zdrową i lśniącą. Jeśli jednak nie masz czasu na regularną pielęgnację swojego Westie, zawsze możesz zdecydować się na Westie z krótką sierścią.

Dobrej jakości stalowy grzebień i szczotka są niezbędnymi narzędziami do pielęgnacji Twojego Westie. Innym niezbędnym narzędziem do pielęgnacji jest przyrząd do usuwania kołtunów. Westie mogą być pielęgnowane samodzielnie, ale profesjonalni groomerzy pobierają dodatkowe opłaty za specjalistyczne zabiegi pielęgnacyjne. Aby uzyskać idealnie wypielęgnowaną sierść Westie, zaplanuj sesję pielęgnacyjną raz w tygodniu. Możesz również obejrzeć filmy o pielęgnacji w Internecie, aby poznać techniki prawidłowej, profesjonalnej sesji pielęgnacyjnej.

West Highland White Terrier jest znany z dużej towarzyskości. Chociaż ma pewne cechy, które sprawiają, że świetnie dogaduje się z dziećmi, jest również agresywny w stosunku do psów tej samej płci. Samce West Highland White Terriera są zazwyczaj bardziej potulne, podczas gdy samice są dominujące. Rasa ta doskonale dogaduje się z dziećmi starszymi i w…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *