Jakie są umaszczenia airedale terriera

Jakie są umaszczenia airedale terriera?

Airedale terrier jest największą rasą terierów. Samiec Airedale ma około 23 cali wysokości przy łopatce. Ich sierść jest brązowa z czarnymi oznaczeniami. Głowa Airedale’a ma gruby, żylasty włos wierzchni i miękki podszerstek. Sierść ta chroni Airedale przed surową pogodą i chroni je przed urazami, gdy gonią za zdobyczą.

Airedale jest niezwykle kochającą rasą psów. Lubi się bawić, biegać i błaznować z niesamowitym entuzjazmem. Airedale uwielbiają dzieci i często są dobrym psim rodzeństwem dla małych dzieci. Dobrze dogadują się także z innymi psami, choć należy pamiętać, że ich wysoki popęd drapieżniczy może spowodować, że będą gryźć meble lub drążyć tunele w kanapie. Pamiętaj, że aby uniknąć wypadków, musisz często ćwiczyć i szkolić swojego Airedale’a.

Sierść Airedale teriera jest łatwa w pielęgnacji i można ją trymować, aby utrzymać ją w czystości i zdrowiu. Ważne jest jednak, aby utrzymywać sierść w czystości i regularnie ją trymować. W ten sposób pies pozostanie w dobrej kondycji i zapewni Ci długie lata towarzystwa. A ponieważ sierść jest długa, Airedale ma długą, jedwabistą sierść. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące umaszczenia Airedale, skontaktuj się z naszym personelem już dziś!

Nie istnieją żadne normy dotyczące koloru sierści Airedale teriera, ale może się on różnić w zależności od psa. Oczy Airedale terriera są małe i ciemnobrązowo-czarne z czarną obwódką. Jego uszy są zaokrąglone i opadają do przodu. Temperament Airedale terriera jest bardzo aktywny, chętny do zabawy i wesoły, jeśli jest dobrze socjalizowany, ale jego drapieżny charakter może oznaczać, że należy go kontrolować w pobliżu małych zwierząt i dzieci.

Airedale terrier został po raz pierwszy uznany za rasę przez American Kennel Club (AKC) w 1888 roku. Od tego czasu przeszedł kilka zmian w ubarwieniu. Jak już wspomniano, Airedale jest psem pozbawionym strachu i płochliwości. Jest to jedyny terier w Stanach Zjednoczonych, który został uznany za odrębną rasę. Początkowo znany był jako Waterside terrier i Bingley terrier. W końcu powstał klub Airedale terrierów i nazwa została oficjalnie zmieniona.

Czytaj więcej...  Pielęgnacja łap airedale terriera

Airedale terrier jest jedną z największych ras terierów. Jest niezależny i chętny do zabawy. Rasa ta dobrze sprawdza się w stróżowaniu i pracy. Jego wysoki popęd do zdobywania ofiar sprawia, że jest doskonałym psem stróżującym. Airedale jest jednak także kochanym zwierzakiem, który lubi przytulać się do Ciebie na kanapie. Będzie wspaniałym towarzyszem i wykaże się całkowitą lojalnością wobec swojej rodziny.

Airedale terrier ma gęstą, kręconą sierść z bardziej miękkim podszerstkiem. Występuje w umaszczeniu czarnym i brunatnym. W przeszłości rasa ta była popularna wśród prezydentów Stanów Zjednoczonych. Dzięki mocnym, okrągłym kościom, zwinności i silnemu, muskularnemu ciału pies ten jest doskonałym towarzyszem. Znany jest również z tego, że jest cierpliwy, kochający i tolerancyjny w stosunku do dzieci.

Airedale terrier jest największą rasą terierów. Samiec Airedale ma około 23 cali wysokości przy łopatce. Ich sierść jest brązowa z czarnymi oznaczeniami. Głowa Airedale’a ma gruby, żylasty włos wierzchni i miękki podszerstek. Sierść ta chroni Airedale przed surową pogodą i chroni je przed urazami, gdy gonią za zdobyczą. Airedale jest niezwykle kochającą rasą psów. Lubi…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *