Co zrobić gdy west highland white terrier szczeka w nocy?

Co zrobić gdy west highland white terrier szczeka w nocy?

Twój pies może szczekać w nocy z różnych powodów, takich jak nuda czy agresja. Istnieje kilka strategii powstrzymania nocnego szczekania psa, w tym taktyka odwracania uwagi. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak położyć kres nocnemu szczekaniu psa. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej! Ten artykuł zawiera również pomocne informacje dotyczące szkolenia psa, aby przestał szczekać z jakiegokolwiek powodu.

Nuda

Powodem, dla którego Twój Westie szczeka w nocy, może być nuda. Psy mają tendencję do szczekania, kiedy są same i nie mają żadnego ruchu. Nuda różni się od poszukiwania uwagi, które ma miejsce, gdy pies jest znudzony i nie ma nic do roboty. Poza tym, jeśli pies jest zawsze sam, trudno mu się uspokoić w nocy. Najlepszym sposobem na zwalczanie nudy jest zapewnienie psu odpowiedniej ilości ruchu i zabawy. Dwa krótkie spacery dziennie mogą nie wystarczyć, aby utrzymać psa w aktywności.

Oprócz nudy, innym częstym powodem szczekania Westies jest nagromadzona energia. Westie potrzebują codziennych ćwiczeń, aby spalić nagromadzoną energię i zapewnić psu stymulację umysłową. Jeśli chodzi o szkolenie, doskonałą techniką pomagającą uspokoić psa i nauczyć go, że nie jest to problem, jest spokojne przytrzymanie. Możesz spróbować zastosować technikę spokojnego przytrzymania, aby pomóc swojemu westie się zrelaksować i przestać szczekać. Nie musisz nawet używać komunikacji werbalnej, aby zastosować spokojne przytrzymanie.

Możesz również spróbować dać psu kilka zabawek. Choć wiele szczeniaków zadowala się jedną zabawką, szybko się nią znudzi. Z tego powodu najlepiej jest mieć więcej niż jedną zabawkę. Dla jednego szczeniaka powinieneś kupić co najmniej osiem do dziesięciu zabawek. Zabawki te należy wymieniać, aby zapewnić szczeniakowi ciągłą świeżość i zabawę. Staraj się zmieniać zabawki co dwa lub trzy dni.

Czytaj więcej...  Historia west highland white terriera

Agresja

Jeśli Twój westie szczeka w nocy, najprawdopodobniej przyczyną jest agresja. Psy często przejawiają agresję, aby zwrócić na siebie uwagę właścicieli lub przypomnieć im o swojej obecności. Inne powody szczekania psa to ochrona swojego terytorium lub próba ostrzeżenia Cię o rzeczach, które według niego stanowią zagrożenie. W warunkach naturalnych psy mogą szczekać w odpowiedzi na obecność drapieżników lub nawet z powodu prawdziwego strachu przed ciemnością. Może to być również próba ochrony Ciebie i Twojej rodziny przed wszelkimi dostrzeżonymi zagrożeniami.

Chociaż Westies są zazwyczaj tolerancyjne w stosunku do innych zwierząt, nie powinny mieszkać z kotami, małymi gryzoniami lub innymi zwierzętami domowymi. Ze względu na ich wrodzoną chęć do polowania, Westies najlepiej trzymać oddzielnie od tych zwierząt. Możesz jednak socjalizować swojego Westie z innymi psami, kiedy jest szczeniakiem, aby uniknąć tego problemu. Dzięki wczesnej socjalizacji z innymi zwierzętami pies nauczy się szanować innych domowników.

Tak jak w przypadku każdego psa, socjalizacja jest bardzo ważna. Wystawiając psa na kontakt z różnymi środowiskami, rozwijasz w nim pewność siebie i przygotowujesz go do radzenia sobie w nowych sytuacjach. Ponadto, pomaga to również przygotować psa do kontaktów z innymi psami. West Highland White Terrier ma długą i bogatą historię. Nazwa rasy pochodzi od wypadku, który wydarzył się w XIX wieku, kiedy to miejscowy hodowca psów przypadkowo zastrzelił Cairna o pszenicznym umaszczeniu. Później rasa ta stała się znana jako Poltalloch Terrier.

Twój pies może szczekać w nocy z różnych powodów, takich jak nuda czy agresja. Istnieje kilka strategii powstrzymania nocnego szczekania psa, w tym taktyka odwracania uwagi. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak położyć kres nocnemu szczekaniu psa. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej! Ten artykuł zawiera również pomocne informacje dotyczące szkolenia psa, aby przestał szczekać z…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *