Ile powinien ważyć west highland white terrier?

Ile powinien ważyć west highland white terrier?

Przy wyborze odpowiedniej wagi dla psa należy wziąć pod uwagę wiele czynników. West Highland White Terriery są zazwyczaj energiczne i lubią gonić za małymi przedmiotami. Są również na ogół bardzo tolerancyjne wobec dzieci, chociaż wiek Twojego dziecka powinien być brany pod uwagę przy wyborze odpowiedniego psa dla Twojej rodziny. Jeśli planujesz kupić psa rasy West Highland White Terrier jako zwierzaka rodzinnego, pamiętaj o jego wielkości i potrzebach zdrowotnych.

Tabela rozmiarów

Aby użyć tabeli rozmiarów dla West Highland White Terrier, wystarczy wpisać aktualną wagę i wiek szczenięcia. Kalkulator obliczy następnie wagę osoby dorosłej na podstawie tych pomiarów. Wartości te oparte są na typowych wzorcach wzrostu. Jeśli twój Westie nie mieści się w tych zakresach, najlepiej udać się do weterynarza, aby ustalić odpowiedni rozmiar dla twojego szczeniaka. Ta tabela rozmiarów jest również przydatna do określenia prawidłowego wieku szczeniaka.

Średnia waga

White terrier z West Highland jest jedną z najstarszych ras w Stanach Zjednoczonych. Żyją zazwyczaj od 13 do 15 lat. Chociaż rasa znana jest z przywiązania i lojalności, często pada ofiarą chorób w miarę starzenia się. Westie ma unikalny wzór wzrostu i dietę. Zaleca się karmienie Westie około 1/2 do 1 szklanki suchej karmy dziennie, podzielonej na dwa oddzielne posiłki. Pamiętaj, aby zmieniać tę ilość w zależności od poziomu aktywności psa.

Długość życia

West Highland White Terrier po raz pierwszy startował na wystawie psów w Londynie w 1907 roku. Znany był przez wielu innych imiona, w tym Poltalloch Terrier, Roseneath Terrier i Westland Estate Terrier. Niektórzy błędnie nazywają tę rasę białym Cairn Terrierem, ale prawda jest taka, że ​​w rzeczywistości jest to odrębna rasa. Zarówno terier szkocki, jak i westie są spokrewnieni, ale pierwotnie zostały opracowane do różnych celów.

Czytaj więcej...  Airedale terrier - suka czy pies?

Opieka zdrowotna

Większość psów może żyć przez długi czas, jeśli zostanie zapewniona odpowiednia opieka zdrowotna i rutynowa opieka weterynaryjna. Jednak każdy pies może mieć problemy zdrowotne, od pasożytów po choroby zakaźne. Nawet psy, które prowadzą zdrowy tryb życia, mogą cierpieć na problemy z sercem i zaburzeniami endokrynologicznymi. Oto kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o zdrowiu swojego Westie. Możesz zapobiec wpływowi tych stanów na twojego psa, informując swojego weterynarza na bieżąco.

Jedzenie

Jeśli rozważasz zakup psa rasy West Highland White Terrier, możesz się zastanawiać : Ile powinien ważyć Westie? Aby pomóc Ci określić idealną wagę dla nowego dodatku, oto przewodnik po typowym tempie wzrostu Westie. Ważne jest, aby mieć oko na wagę swojego zwierzaka, ponieważ nadmierny wzrost może wskazywać na podstawowe problemy zdrowotne lub przekarmienie lub niedożywienie.

Przy wyborze odpowiedniej wagi dla psa należy wziąć pod uwagę wiele czynników. West Highland White Terriery są zazwyczaj energiczne i lubią gonić za małymi przedmiotami. Są również na ogół bardzo tolerancyjne wobec dzieci, chociaż wiek Twojego dziecka powinien być brany pod uwagę przy wyborze odpowiedniego psa dla Twojej rodziny. Jeśli planujesz kupić psa rasy West…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *