Jak założyć hodowlę west highland white terriera?

Jak założyć hodowlę west highland white terriera?

Założenie hodowli psów rasy West Highland White Terrier wymaga wykonania kilku kroków. Należy pamiętać o trzech głównych kwestiach. Są to kwestie zdrowotne, zdolności przystosowawcze rasy oraz standard rasy. Ponadto należy zapewnić nadzór osób dorosłych, ponieważ psy tej rasy wymagają regularnej opieki. Mamy nadzieję, że te informacje okażą się przydatne i pomogą Ci podjąć właściwą decyzję dla Twojej rodziny i psa.

Standard rasy

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem Westie, możesz się zastanawiać, jaki jest standard rasy. Aby zrozumieć, jak wyglądają i jak wypadają w porównaniu z innymi rasami, czytaj dalej. Przyjrzymy się najważniejszym cechom tej rasy psów i porównamy ją z innymi popularnymi rasami. Poniżej możesz przeczytać więcej o standardzie rasy. Nie bój się też zapytać swojego hodowcę o specyficzne wymagania dotyczące rasy.

Opieka zdrowotna

Jeśli szukasz psa, który świetnie pasuje do Twojej rodziny, West Highland White Terrier (w skrócie Westie) może być idealną rasą dla Ciebie. Ta mała rasa jest przyjazna, odporna i żywiołowa. Ich wyjątkowa sierść jest gęsta, biała, szorstka w dotyku i często przycinana tak, aby wyglądała jak chryzantema. Psy te doskonale sprawdzają się w mieszkaniach i mogą mieszkać w domu, choć trzeba poświęcić im sporo czasu na ćwiczenia.

Wymaga nadzoru osoby dorosłej

Westie to kochający i lojalny pies, ale wymaga nadzoru osoby dorosłej w pobliżu małych dzieci. W wielu książkach poświęconych rasie Westie nadmiernie podkreślano ich zdolność do dogadywania się z dziećmi, podczas gdy w innych sugerowano, że małe dzieci powinny pozostawać poza zasięgiem Westie. Młodsze Westie mogą łatwo popadać we frustrację i powinny być trzymane pod opieką osoby dorosłej. Potrafią być bardzo figlarne i kochane, ale mogą być psotne i wpadać w kłopoty, gdy próbujesz się z nimi bawić.

Dostosowanie

Mały, ale silny pies, West Highland White Terrier ma pewne wyjątkowe cechy, które czynią z niego wspaniałego towarzysza. Rasa ta jest znana z jasnego, białego umaszczenia i butnych oczu. Choć nie ma zbyt dużej postury, z łatwością wkomponowuje się w wystrój domu. Westies są doskonałymi psami stróżującymi i będą szczekać na każdego intruza, aby chronić swoje terytorium. Te cechy sprawiają, że są dobrym wyborem do mieszkania.

Czytaj więcej...  Którą rasę wybrać - west highland white terrier czy beagle

Wygląd

Jeśli rozważasz założenie hodowli West Highland White Terriera, musisz wiedzieć o kilku rzeczach, zanim zaczniesz. Przede wszystkim, rasa ta ma wyjątkowy wygląd i temperament. Jest to pies bardzo przyjazny i dobrze dogaduje się z innymi psami, zwłaszcza starszymi. Dobrze dogadują się także z innymi zwierzętami w gospodarstwie domowym, w tym z kotami. Jeśli chcesz hodować tę rasę jako zwierzę domowe, musisz mieć ogrodzone podwórko.

Cechy behawioralne

Jeśli szukasz oddanego i wiernego psa, może zainteresować Cię West Highland White Terrier. Te szkockie teriery są niezależne i mają bardzo silną wolę, ale można je łatwo przyuczyć do zachowywania się w stosunku do dzieci i innych psów. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem Westie, musisz wiedzieć, że ta rasa nie jest dobra w stosunku do małych zwierząt, w tym kotów. Westie ma silny popęd drapieżniczy i nie należy mu ufać w pobliżu małych zwierząt domowych, takich jak myszy. Nie są one w stanie odróżnić myszy trzymanych w klatce od tych dzikich, dlatego należy być świadomym tego zachowania i przygotować się na konsekwencje swojej decyzji.

Koszty

Mimo że początkowe nakłady finansowe mogą być wysokie, koszty związane z posiadaniem szczeniaka West Highland White Terriera będą warte poniesionych nakładów. Ceny wahają się zazwyczaj od 595 do 1785 dolarów, w zależności od miejsca i rasy. Koszt posiadania West Highland White Terriera można podnieść kupując droższe produkty i usługi lub mieszkając w drogiej okolicy. Oto kilka wskazówek, jak wychować zdrowego i szczęśliwego West Highland White Terriera.

Założenie hodowli psów rasy West Highland White Terrier wymaga wykonania kilku kroków. Należy pamiętać o trzech głównych kwestiach. Są to kwestie zdrowotne, zdolności przystosowawcze rasy oraz standard rasy. Ponadto należy zapewnić nadzór osób dorosłych, ponieważ psy tej rasy wymagają regularnej opieki. Mamy nadzieję, że te informacje okażą się przydatne i pomogą Ci podjąć właściwą decyzję…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *