Do jakiej wysokości dorasta airedale terrier

Do jakiej wysokości dorasta airedale terrier?

Do jakiej wysokości dorasta Airedale terrier? Szczenięta rasy Airedale zazwyczaj zaczynają rosnąć w szybkim tempie przez pierwsze 7-8 miesięcy, a następnie zaczynają się rozrastać. W wieku 14 miesięcy Airedale terrier osiąga już prawie dorosłe rozmiary. Ten kamień milowy nazywany jest dojrzałością fizyczną i nie należy go mylić z dojrzałością psychiczną, która ma miejsce, gdy szczenię osiąga ten sam wiek co inny pies, ale nadal jest szczeniakiem.

Samce Airedale terierów mają około 23 cale wzrostu i ważą od 50 do 65 funtów. Suki są o połowę niższe od swoich męskich odpowiedników. Airedale są niezwykle energiczne i wymagają dużej ilości ruchu, są skłonne do szczekania, kopania i gonienia. Jeśli szukasz rasy, która jest aktywna i pracowita, Airedale może być idealnym towarzyszem dla Ciebie.

Airedale są bardzo inteligentne i mogą wymagać pewnego szkolenia. Choć są wytrzymałe i odporne, mogą nie słuchać, gdy chcesz zabrać je na spacer. Przyzwyczajenie ich do słuchania komend jest konieczne, aby zapobiec problemom behawioralnym w przyszłości. Psy te wymagają odpowiedniej socjalizacji, a Ty powinieneś być gotowy na spędzanie z nimi czasu. Mimo swojej inteligencji psy te mogą nie być najlepszym wyborem dla małych dzieci.

Zastanawiając się nad ilością ruchu, jakiej potrzebuje Twój Airedale terrier, upewnij się, że zapewniasz mu odpowiednią ilość ćwiczeń. Nie można ćwiczyć psa zbyt intensywnie, więc wybierz spacer lub sesję zabaw, które zapewnią mu wystarczającą ilość ruchu, aby Twój Airedale pozostał zdrowy i szczęśliwy. Nie zapomnij zapewnić swojemu Airedale’owi dobrego treningu każdego dnia! Zdrowie Twojego psa będzie Ci za to wdzięczne.

Airedale są psami niezależnymi, ale lubią być członkami rodziny. Potrafią dobrze dogadywać się z dziećmi, ale nie nadają się na psy podwórkowe. Potrzebują dużo miłości i uwagi. Właściwa socjalizacja i szkolenie pomogą zapobiec prowadzeniu przez psa życia opartego na polowaniu. Dobrze wyszkolony Airedale terrier będzie doskonałym psem stróżującym i świetnym towarzyszem dla dzieci.

Czytaj więcej...  West highland white terrier - pielęgnacja sierści.

Ogólnie rzecz biorąc, Airedale terriery są przyjazne i towarzyskie w stosunku do obcych. Jeśli jednak nie masz pewności co do ich oceny, możesz kupić szorstkowłosego Airedale. Upewnij się, że zawsze nadzorujesz dzieci w pobliżu każdego psa, także Airedale. Rasa ta może być szorstka, jeśli czuje się zagrożona, więc bądź przygotowany na ostrą jazdę.

Do jakiej wysokości dorasta Airedale terrier? Airedale ma dwie warstwy sierści: krótką, kręconą warstwę zewnętrzną i miękki, falisty podszerstek. Choć nie zrzuca dużo, krótka, kręta sierść Airedale’a wymaga regularnego szczotkowania. W przeciwieństwie do wielu ras terierów, Airedale nie są hipoalergiczne, ale wykazano, że zmniejszają objawy u osób uczulonych na psy. Dobrze dogadują się z dziećmi, ale ważne jest, aby nadzorować kontakty z nimi. Są również opiekuńcze w stosunku do swojej rodziny.

Do jakiej wysokości dorasta Airedale terrier? Szczenięta rasy Airedale zazwyczaj zaczynają rosnąć w szybkim tempie przez pierwsze 7-8 miesięcy, a następnie zaczynają się rozrastać. W wieku 14 miesięcy Airedale terrier osiąga już prawie dorosłe rozmiary. Ten kamień milowy nazywany jest dojrzałością fizyczną i nie należy go mylić z dojrzałością psychiczną, która ma miejsce, gdy szczenię…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *