Jak wychować west highland white terriera?

Jak wychować west highland white terriera?

West Highland White Terrier jest uroczym małym psem o cechach dużego psa. Rasa ta nie wymaga intensywnego szkolenia i nie ma zbyt dużych wymagań ani wyzwań. Zamiast tego interesuje go tylko to, co jest dla niego najważniejsze. Dlatego jeśli masz plan, który przyniesie korzyści Twojemu psu i ułatwi Ci życie, pies bez wahania się do niego przyłączy. Jeśli nie jesteś pewien, jak wychować swojego West Highland White Terriera, przeczytaj ten artykuł, w którym znajdziesz wskazówki i porady dotyczące wszystkich tych kwestii.

Szkolenie w klatce

Klatka to bezpieczne i pewne miejsce dla Twojego psa. Pozwoli utrzymać szczeniaka w ryzach i zapewni mu jego własną przestrzeń osobistą. Można w niej nawet schować ulubione zabawki. Dzieci muszą szanować klatkę psa i nie mogą jej odsuwać ani ciągnąć za drzwiczki. Klatkę można również wykorzystać do oddzielenia rozbrykanego szczeniaka, gdy jesteś w pracy lub poza domem. Jest to również pomocne w przypadku gości.

Przyzwyczajanie do czystości

Jeśli zastanawiasz się, jak wychować West Highland White Terriera, prawdopodobnie zmagasz się z zapachem z budy. Przyzwyczajanie Westies do czystości w domu wymaga cierpliwości i konsekwencji. Oto kilka wskazówek, jak nauczyć Westie załatwiania się do nocnika. Stosując się do tych wskazówek, Twój nowy pupil szybko nauczy się załatwiać w domu. Należy jednak pamiętać, że nauczenie Westie czystości nie jest łatwym zadaniem.

Agresja

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wychować agresywnego West Highland White Terriera, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Rasa ta jest bardzo żywa i czujna, a jej uszy nadstawiają się, gdy tylko pojawi się inne zwierzę. Choć jest przyjaźnie nastawiony do obcych i dzieci, nie zawaha się zaatakować innego zwierzęcia, gdy tylko nadarzy się okazja. Dlatego należy uzbroić się w cierpliwość i cierpliwie szkolić psa, aby unikał takiego zachowania.

Alergie skórne

O ile alergie mogą powodować kichanie i swędzenie skóry, o tyle u psów występują one znacznie rzadziej. Westie są podatne na atopię, która jest reakcją immunologiczną na alergeny. Może się ona pojawić na całym ciele psa lub tylko w niektórych miejscach. Choroba ta występuje rodzinnie i szacuje się, że dotyka około 25 procent psów rasy Westie. Jeśli podejrzewasz, że Twój Westie cierpi z powodu alergii skórnych, skonsultuj się z lekarzem weterynarii, aby dowiedzieć się więcej o dostępnych metodach leczenia.

Czytaj więcej...  West highland white terrier miniaturka - opis rasy

Choroba Addisona

Jeśli Twój pies wykazuje niektóre z objawów choroby Addisona, powinien odwiedzić swojego lekarza weterynarii. Właściwa diagnoza zostanie postawiona na podstawie historii choroby Twojego zwierzęcia, objawów oraz badań krwi i moczu. Najbardziej definitywnym badaniem w kierunku choroby Addisona jest test stymulacji ACTH, który mierzy poziom kortyzolu przed i po podaniu syntetycznego ACTH. Jeśli pies dobrze reaguje na leczenie wstrząsowe, może to oznaczać, że ma tę chorobę.

Problemy zdrowotne

Chociaż wiele problemów zdrowotnych może być przekazywanych z pokolenia na pokolenie, niektóre z nich są dziedziczone, jak na przykład zwłóknienie płuc czy zaćma młodzieńcza. Niektórym chorobom można jednak zapobiegać, dlatego zawsze lepiej jest kontrolować stan zdrowia psa. Westie z historią alergii na drożdże jest w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na tę chorobę. Choroby te mogą być trudne do wykrycia i leczenia, ale mogą powodować poważne problemy zdrowotne u Twojego psa.

Znalezienie dobrego hodowcy

Jeśli szukasz nowego zwierzaka, prawdopodobnie słyszałeś o rasie Westie. Ten uroczy, mały piesek jest często nazywany „Westie”, a jego krótka, biała sierść sprawia, że jest idealnym kandydatem do domu z dziećmi lub innymi zwierzętami domowymi. Oprócz wspaniałej osobowości, Westie są bardzo czułe i mają fantastyczny poziom energii. Dzięki temu doskonale nadają się na zwierzęta domowe, psy pracujące, a nawet psy wystawowe. Jednak znalezienie dobrego hodowcy dla Twojego nowego Westie jest niezwykle ważne. Na szczęście wybrany przez Ciebie hodowca może pomóc Ci uniknąć wielu kosztownych rachunków u weterynarza, jeśli kupisz swojego pupila z renomowanego źródła.

West Highland White Terrier jest uroczym małym psem o cechach dużego psa. Rasa ta nie wymaga intensywnego szkolenia i nie ma zbyt dużych wymagań ani wyzwań. Zamiast tego interesuje go tylko to, co jest dla niego najważniejsze. Dlatego jeśli masz plan, który przyniesie korzyści Twojemu psu i ułatwi Ci życie, pies bez wahania się do…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *