Czy west highland white terrier jest dobry dla dzieci?

Czy west highland white terrier jest dobry dla dzieci?

Jeśli zastanawiasz się nad psem dla swojej rodziny, ale nie jesteś pewien, czy jest to dobry wybór dla dzieci, Westie może być dobrym wyborem. Ten niewielkich rozmiarów pies jest niezwykle inteligentny i niezależny. Wiadomo nawet, że radzi sobie z niskimi temperaturami, co czyni go idealnym wyborem dla rodziny. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się adoptować psa, czy kupić go rodzinie, oto czego możesz się spodziewać.

West Highland White Terrier jest psem niewielkich rozmiarów

Niezależnie od tego, czy Twoja rodzina szuka psa niewielkich rozmiarów, czy też Ty szukasz psa aktywnego, West Highland White Terrier może być dla Ciebie doskonałym wyborem. Rasa ta znana jest ze swojej żywej, czujnej osobowości i jest popularnym wyborem dla rodzin z małymi dziećmi. Rasa ta jest również powszechnie nazywana Westie. Poniżej wymieniono niektóre wady i zalety psów Westie.

Mimo ich czułej natury, Westie nie są bezpieczne w pobliżu małych dzieci. Ich historia jako myśliwych może wyzwolić w nich wewnętrznego łowcę, co może spowodować, że zareagują gryzieniem, szczekaniem lub ucieczką. Powinny być umieszczane w domu z dojrzałym dzieckiem powyżej ósmego roku życia. Ponadto ważne jest, aby dzieci wiedziały, jak postępować z psami, w tym wiedziały, kiedy zostawić je w spokoju, a kiedy unikać ostrej zabawy.

Jest inteligentny i niezależny

Podczas gdy większość psów ma przeciętną inteligencję, West Highland White Terrier jest ponadprzeciętnie inteligentny. Ta cecha nie jest zaskakująca, ponieważ West Highland Terrier jest rasą kultową. Rasa ta została wyhodowana do polowań i jest uważana za psa, którego można adoptować. Murphy, nasz Westie, był doskonałym myśliwym i wykazywał instynkt do małych ofiar. Jego adopcyjna inteligencja przejawiała się w umiejętności łapania myszy i innych małych stworzeń na naszym podwórku.

Historia West Highland White Terriera nie jest do końca jasna, ale uważa się, że sięga XVII wieku. Król James I z Argyllshire podarował tę rasę królowi Francji. Biały kolor pojawił się jednak przypadkowo, w XIX wieku. Hodowca psów, pułkownik Malcolm of Poltalloch, zastrzelił przypadkowo Cairna o pszenicznym umaszczeniu i postanowił hodować wyłącznie białe psy.

Dostosowuje się do niskich temperatur

West Highland White Terrier to rasa psów, które dobrze znoszą niskie temperatury. Ich podwójna sierść, na którą składa się szata ochronna i bardziej miękki podszerstek, pozwala im radzić sobie w chłodniejszym klimacie łatwiej niż większości innych małych ras. Mimo to nigdy nie należy zostawiać psa rasy Westie bez ochrony w ujemnych temperaturach, nawet jeśli jest się pewnym własnego bezpieczeństwa. Zapewnienie schronienia ma zasadnicze znaczenie dla utrzymania ciepła i komfortu Westie.

Sierść Westie ma dwa cale długości i nie jest puszysta. Ma miękki podszerstek i jest krótko przycięta na szyi i ramionach. Włosy są pozostawione tak, aby obramowywały twarz westie, nadając jej wygląd „talerza”. Jedynym dopuszczalnym umaszczeniem Westie jest jednolita biel, a rasa ta jest bardzo dobrze przystosowana do zimnej pogody. Nie można sobie wymarzyć piękniejszego psa.

Czytaj więcej...  Jak często kąpać west highland white terriera?

Jest to pies rodzinny

Ta szkocka rasa psów jest energiczna i szybko goni wszystko, co się rusza. Jej figlarny charakter sprawia, że pies ten jest wspaniałym zwierzęciem rodzinnym. Pierwotnie Westies były hodowane jako ratlerki do polowania na lisy i króliki. Ich żylasta sierść ma właściwości izolacyjne, dlatego konieczne jest regularne szczotkowanie i rozczesywanie. Niektóre rasy mają krótszą sierść. Wybór Westie dla swojej rodziny jest dobrym wyborem dla każdego, kto chce mieć psa, z którym można się bawić, ale który ma krótką sierść.

Mimo swojej wielkości i poziomu energii Westie są doskonałymi psami rodzinnymi. Westie potrzebują codziennego ruchu, aby pozostać zdrowe i pobudzone. Lubią też gonić za piłkami i bawić się małymi zabawkami. Jeśli planujesz mieć Westie jako zwierzę rodzinne, powinieneś upewnić się, że Twoje gospodarstwo domowe jest wystarczająco duże zarówno dla psa, jak i dla dzieci. Należy jednak pamiętać, że psy westie mogą być uparte i w obronie własnej mogą pyskować, dlatego wymagają nadzoru.

Dostosowuje się do innych psów

Westie to bardzo inteligentny i aktywny terier. Choć bywa uparty i niezależny, nie cierpi na brak pewności siebie. Jest też psem bardzo chętnym do zabawy i z radością przyjmie dobry masaż brzucha i piszczącą zabawkę. Westie nie wykazuje też zbytniej agresji, ale jest skłonny do psot i potrzebuje twardej ręki podczas szkolenia.

West Highland White Terrier dogaduje się z innymi zwierzętami i generalnie dobrze dogaduje się z dziećmi. Jest dobrym zwierzęciem rodzinnym i dobrze dogaduje się z innymi psami. Ich średnia długość życia wynosi od 12 do 16 lat. Ze względu na swoją wielkość dobrze dogadują się z innymi zwierzętami, ale mogą być zadziorne i uparte. Ich skłonność do szczekania sprawia, że doskonale nadają się do domów z dziećmi lub innymi zwierzętami domowymi. Westie lubi także zabawy na świeżym powietrzu.

To dobra rasa dla dzieci

West Highland White Terriery to doskonałe zwierzęta domowe dla rodzin z dziećmi. Choć nie są tanie, stosunkowo łatwo je wytresować. Przygotuj się na sesje szkoleniowe, które będą zarówno zabawne, jak i pouczające. Należy zawsze pamiętać, że psy te mają silny instynkt teriera i potrzebują regularnego ruchu. Dlatego też, jeśli rozważasz zakup jednego z nich dla swoich dzieci, musisz dokładnie rozważyć jego wielkość i potrzeby w zakresie ćwiczeń.

West Highland White Terrier jest wspaniałą rasą dla dzieci ze względu na swoje towarzystwo i umiejętność dogadywania się z większością ludzi. Choć rasa ta nie jest najlepszym wyborem dla rodziny z małymi dziećmi, może być wspaniałym zwierzakiem dla dziecka w każdym wieku. Dzieciom w każdym wieku spodoba się przyjazny charakter tych psów. Ponadto dobrze dogadują się z innymi psami. Chociaż psy tej rasy nie radzą sobie dobrze z kotami, mogą się przystosować i rozwijać w gospodarstwach domowych z innymi psami.

Jeśli zastanawiasz się nad psem dla swojej rodziny, ale nie jesteś pewien, czy jest to dobry wybór dla dzieci, Westie może być dobrym wyborem. Ten niewielkich rozmiarów pies jest niezwykle inteligentny i niezależny. Wiadomo nawet, że radzi sobie z niskimi temperaturami, co czyni go idealnym wyborem dla rodziny. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się adoptować…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *