Pielęgnacja uszu west highland white terriera

Pielęgnacja uszu west highland white terriera

W tym artykule znajdziesz informacje na temat pielęgnacji uszu West Highland White Terriera. Poznasz przyczyny, objawy i sposoby leczenia infekcji ucha. Dowiesz się także, jak rozpoznać objawy zapalenia ucha u Westie. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji! W ten sposób będziesz w stanie zapobiegać infekcjom uszu u swojego Westie! Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś!

Problemy z uszami West Highland White Terriera

Westie mają tendencję do zapuszczania włosów w uszach i czasami konieczne jest ich usunięcie. W tym celu należy zebrać małą kępkę i delikatnie wyciągnąć ją z uszu psa. Unikaj wyrywania włosów, ponieważ może to sprawić Westie ból. Niektórzy ludzie używają pęsety lub kleszczy. Twój lekarz weterynarii może podać Ci odpowiedni plan leczenia dla Twojego Westie.

Choroba zwyrodnieniowa serca może dotknąć West Highland White Terriera już w młodym wieku. Choroba Legg-Calve-Perthesa pojawia się, gdy zastawka w sercu staje się słaba i pozwala na cofanie się krwi wokół niej. Powoduje to obciążenie serca i powstawanie szmerów. Lekarz weterynarii przeprowadzi badania zastawek serca, które powinny być powtarzane co roku. Jeśli szmery w sercu Twojego zwierzęcia są głośne, natychmiast zgłoś się do lekarza.

Przyczyny infekcji uszu

Jeśli Twój Westie ma infekcje uszu, ważne jest, aby odpowiednio zadbać o jego stan. Chociaż sama infekcja nie jest poważna, może uszkodzić ucho i wymagać operacji. Aby tego uniknąć, utrzymuj ucho psa w stanie suchym. Utrzymywanie wody z dala od ucha i podawanie przepisanych leków jest niezbędne do zapobiegania infekcji i zachowania zdrowia Twojego pupila. Pamiętaj również o wizytach kontrolnych u lekarza weterynarii i stosowaniu leków zgodnie z zaleceniami.

Po zdiagnozowaniu choroby lekarz weterynarii przepisze antybiotyki lub leki przeciwgrzybicze w celu leczenia zapalenia ucha u Twojego psa. W niektórych przypadkach może zostać przepisanych kilka antybiotyków. Inne przyczyny infekcji ucha u psów rasy westie to nadmierna wilgoć, alergie skórne i roztocza. Jeśli Twój pies cierpi na częste infekcje uszu, problem może być poważniejszy. Aby pomóc Twojemu pupilowi w leczeniu, należy zidentyfikować przyczyny leżące u podstaw tych infekcji i odpowiednio je leczyć.

Leczenie zapalenia ucha u West Highland White Terrierów

Psy z zapaleniem ucha powinny udać się na leczenie do lekarza weterynarii. Często wymagają one podawania antybiotyków przez sześć do ośmiu tygodni. Przepisywane są również leki, które zabijają roztocza i bakterie. Niektórzy lekarze weterynarii zalecają wyczyszczenie uszu psa przed podaniem leków. Jeśli zakażenia ucha nie da się wyleczyć lekami stosowanymi miejscowo, lekarz weterynarii może zalecić zabieg chirurgiczny. Oto niektóre z najczęściej stosowanych metod leczenia.

Czytaj więcej...  Długość życia west highland white terriera.

Drożdżyca powstaje, gdy dochodzi do zapalenia zewnętrznej warstwy komórek skóry. Stan ten pogłębia się w wyniku przerostu naturalnie występujących drożdżaków Malassezia. Malassezia występuje na skórze psów, ale może nadmiernie się rozmnażać, powodując stan zapalny skóry. West Highland White Teriery są predysponowane do zakażenia Malassezia. Wysoka wilgotność środowiska, nadmiar tłuszczu na skórze i niedobór odporności mogą powodować rozwój tego drożdżaka. Predyspozycje Westie do zakażenia drożdżakami są uwarunkowane genetycznie.

W zależności od stopnia zaawansowania zakażenia, pies może nie wykazywać żadnych objawów zewnętrznych. Może jednak dziwnie się zachowywać. Pies może merdać ogonem, trzymać łapę przy zainfekowanym uchu lub przechylać głowę. Jeśli u psa wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy skontaktować się z lekarzem weterynarii w celu ustalenia najlepszych metod leczenia. Istnieje wiele metod leczenia zapalenia ucha u West Highland White Terrierów.

Objawy zapalenia ucha u West Highland White Terriera

Szczeniak z zapaleniem ucha będzie prawdopodobnie potrząsał głową i drapał się w nią z bólu. Ucho może być również zaczerwienione i podrażnione, a ponadto prawdopodobnie zauważysz zieloną, żółtą lub brązową wydzielinę z ucha. Infekcje uszu są bardzo nieprzyjemne dla Twojego pupila i zazwyczaj wymagają podania leków na receptę. Należy również niezwłocznie udać się do lekarza weterynarii, ponieważ infekcje nie ustępują samoistnie.

Innym poważnym schorzeniem występującym u tej rasy jest chłoniak. Ten nowotwór atakuje białe krwinki Twojego West Highland White Terriera. Białe krwinki są obecne w całym organizmie psa, a nieleczony nowotwór może prowadzić do ślepoty. Inne objawy to łzawienie oczu, mrużenie oczu i zaczerwienienie białek oczu. Chociaż możesz nie zauważyć bólu u swojego zwierzęcia, osoby, które cierpiały na tę chorobę, często opisują ją jako uczucie, jakby ktoś wbił im w oko szpikulec do lodu. Tak czy inaczej, należy jak najszybciej zwrócić się o pomoc lekarską.

W tym artykule znajdziesz informacje na temat pielęgnacji uszu West Highland White Terriera. Poznasz przyczyny, objawy i sposoby leczenia infekcji ucha. Dowiesz się także, jak rozpoznać objawy zapalenia ucha u Westie. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji! W ten sposób będziesz w stanie zapobiegać infekcjom uszu u swojego Westie! Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś! Spis…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *