Airedale terrier choroby

Airedale terrier – choroby

Choroby dziedziczne układu pokarmowego u Airedale Terriera

Wrodzone choroby układu pokarmowego mogą powodować wymioty i biegunkę u Twojego Airedale Terriera. Mogą one również prowadzić do utraty wagi i nadwrażliwości na pokarm. Niektóre z tych schorzeń zaczynają się już we wczesnym okresie życia szczeniąt. Najlepiej jest podawać psu karmę wysokiej jakości. Unikaj podawania psu smakołyków o dużej zawartości tłuszczu, sodu lub sztucznych składników. Choroby dziedziczne mogą być trudne do zdiagnozowania i leczenia, ale istnieją sposoby, aby im zapobiegać.

Pyometra

Jeśli martwisz się o potencjał hodowlany suki Airedale Terriera w przyszłości, rozważ program zapobiegania pyometrze. Podczas cyklu rui macica suki wypełnia się komórkami odżywczymi, tworząc środowisko sprzyjające infekcji bakteryjnej. Zakażenie może stać się tak poważne, że konieczna jest operacja, aby uratować życie psa. Pyometra może wystąpić u każdej suki, ale jest bardziej powszechna u Airedales. Aby zapobiec pyometrze, należy wykastrować Airedale Terriera przed osiągnięciem przez niego dojrzałości płciowej.

Ataksja móżdżkowa

Cechą charakterystyczną tej choroby jest ataksja móżdżkowa, czyli powolne i nieskoordynowane ruchy. Towarzyszą jej drżenia całego ciała, hipermetria kończyn i dysmetria. Pies cierpi na zaburzone poczucie położenia kończyn. Kończyny są nadmiernie wyciągnięte, pies stoi z szeroko rozstawionymi łapami, a głowa przechyla się w stronę uszkodzenia.

Dysplazja stawów biodrowych

Jeśli podejrzewasz, że Twój pies może cierpieć na dysplazję stawów biodrowych, koniecznie jak najszybciej umów się na wizytę u lekarza weterynarii. Lekarz weterynarii może wykonać niezbędne zdjęcie rentgenowskie i ocenić funkcjonowanie stawu biodrowego. Pies zostanie poddany silnej sedacji lub znieczuleniu. Wyniki zdjęć rentgenowskich mogą zostać przesłane do BVA/KC Hip Dysplasia Scheme w celu dalszej oceny.

Rozszerzenie i rozdęcie żołądka

Rozwarstwienie i rozdęcie żołądka (GDV) jest stanem zagrażającym życiu psów z głęboką klatką piersiową. Airedale są szczególnie podatne na tę chorobę, ponieważ żołądek skręca się, odcinając dopływ krwi do śledziony i żołądka. Jeśli stan ten nie zostanie natychmiast leczony, powiększony żołądek może doprowadzić do śmiertelnego wstrząsu systemowego. Pies może być także niespokojny, mieć wybrzuszony brzuch lub znajdować się w pozycji modlitewnej. W takim przypadku pies będzie wymagał pilnej operacji.

Czytaj więcej...  Wszystko o mieszańcu west highland white terrier z golden rertrieverem

Niedoczynność tarczycy

Jeśli niepokoi Cię poziom energii u Twojego Airedale Terriera, być może musisz szukać pomocy weterynaryjnej w związku z niedoczynnością tarczycy. Objawy niedoczynności tarczycy u psów obejmują zwiększoną męczliwość i przyrost masy ciała, utratę smaku i wypadanie włosów. Zaburzenie to może również prowadzić do kulawizny i nawracających infekcji skóry. Niedoczynność tarczycy u psów może również powodować problemy z agresją. Na szczęście stan ten zazwyczaj nie zagraża życiu.

Otyłość

Istnieje wiele możliwych przyczyn otyłości u Airedale Terriera. Do najczęstszych należą dziedziczne choroby trzustki, nadwrażliwość na pokarm i alergie. Choroby te pojawiają się zazwyczaj we wczesnym okresie życia, ale można pomóc psu ich uniknąć, podając mu wysokiej jakości karmę. Zapobiegawcze zabiegi chirurgiczne mogą pomóc Twojemu psu uniknąć skręcenia kręgosłupa. Oto kilka sposobów na uchronienie Twojego Airedale’a przed otyłością:

Choroby skóry

Skóra Airedale Terriera jest jedną z najmniejszych w rodzinie terierów, ale nie oznacza to, że nie jest on podatny na choroby skóry. Ponieważ ich gęsta, żylasta sierść jest trudna do zauważenia, są one podatne na problemy skórne. Regularna kontrola przez lekarza weterynarii jest jednak ważna, aby zapewnić zdrowie Twojego Airedale. Oto kilka typowych chorób skóry, na które powinieneś uważać. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się o najczęstszych schorzeniach, które dotykają Airedale.

Choroby zębów

Jeśli Twój pies jest podobny do większości psów, prawdopodobnie ma chorobę zębów. Ponieważ wielu z nas nie myje regularnie zębów swoim psom, jest prawdopodobne, że Twój Airedale ma podobny problem z zębami. Wczesne stadium choroby zębów można łatwo przeoczyć, ale w miarę postępu choroby może ona stać się poważnym problemem. Leczenie zaawansowanych stadiów choroby zębów jest znacznie droższe i bardziej stresujące dla psa.

Spis Treści 1 Choroby dziedziczne układu pokarmowego u Airedale Terriera 2 Pyometra 3 Ataksja móżdżkowa 4 Dysplazja stawów biodrowych 5 Rozszerzenie i rozdęcie żołądka 6 Niedoczynność tarczycy 7 Otyłość 8 Choroby skóry 9 Choroby zębów Choroby dziedziczne układu pokarmowego u Airedale Terriera Wrodzone choroby układu pokarmowego mogą powodować wymioty i biegunkę u Twojego Airedale Terriera.…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *