West highland white terrier ropiejące oczy

West highland white terrier ropiejące oczy

Jeśli niedawno nabyłeś psa rasy West Highland White Terrier (WHWT) i zauważyłeś, że ma on bolesne, czerwone oczy, możesz zastanawiać się, jak pomóc swojemu pupilowi. W tym artykule omówimy typowe objawy, przyczyny i sposoby leczenia. Poniżej podajemy kilka pomocnych linków. W tym artykule opisano również, co robić, jeśli u szczeniaka występują objawy keratoconjunctivitis sicca (KCS).

Papillon

Jeden Papillon, który miał ten sam problem, został zabrany do organizacji ratowniczej. Trottier był hodowcą psów, który śledził losy każdego ze swoich psów według hodowli. Zwierzęta miały mnóstwo pcheł i często przebywały w niewentylowanych pomieszczeniach piwnicznych. Niektóre z nich miały tak wiele problemów, że po prostu wypadały, gdy się je dotknęło. Inne miały problemy z uszami, a jeden miał nieleczoną złamaną kość. Ponadto Green i jego koledzy musieli podawać psom preparaty przeciw pchłom i kleszczom.

Papillon ma keratoconjunctivitis sicca

Twój Papillon może mieć keratoconjunctivitus sicca, inaczej zwane suchym okiem, lub możesz zauważyć żółtą lub pomarańczową wydzielinę wypływającą z jego oczu. Schorzenia te występują często u psów i są zazwyczaj wynikiem choroby o podłożu immunologicznym. Przyczyna keratoconjunctivitis nie jest znana, ale jest ona spowodowana niedoborem łez produkowanych przez gruczoł łzowy. Prowadzi to do zmniejszonej produkcji łez, a w niektórych przypadkach do trwałej ślepoty.

Zapalenie tkanek oka jest skutkiem niedostatecznej produkcji łez. Łzy natłuszczają i oczyszczają powierzchnię oka. Kiedy oczy wysychają, film łzowy ulega zapaleniu i chorobie. Zapalne choroby oczu nasilają się w wyniku nieprawidłowości w wydzielaniu łez. Lekarz weterynarii może leczyć keratoconjunctivitis sicca poprzez leczenie choroby podstawowej.

Papillon ma problemy behawioralne

Dystrofia neuroksanalna jest rzadką chorobą, która wpływa na powieki papillonów. Dotknięte nią szczenięta mogą być niezdarne, chodzić z dziwnym chodem lub mieć wyraźny rozszczep podniebienia. Niestety, nie jest znane lekarstwo na dystrofię neuroksanalną, a dotknięte nią psy rzadko żyją dłużej niż kilka miesięcy. Naukowcy wciąż próbują zrozumieć, w jaki sposób choroba jest dziedziczona, ale odpowiedzialni hodowcy są świadomi jej objawów i podjęli odpowiednie kroki, aby uniknąć rozmnażania szczeniąt z tą chorobą.

Czytaj więcej...  Jak często kąpać west highland white terriera?

Papillon ma wyostrzone zmysły i może nadmiernie szczekać, gdy w pobliżu znajduje się człowiek. W związku z tym ważne jest, aby socjalizować zwierzę z ludźmi i innymi zwierzętami, a także być przygotowanym na sporadyczne wypadki. Papillony są wrażliwe na dotyk i mogą być nadwrażliwe na zaczepki ze strony małych dzieci. Jeśli nie planujesz samemu wychowywać Papillona w domu, niezbędne jest otoczenie przyjazne dla psów.

Papillon ma KCS

Papillony były cenionymi towarzyszami króla Ludwika XIV, a jednym ze słynnych przykładów siły Papillona była gilotyna, na którą Maria Antonina przeniosła go na swoją śmierć. Dziś papillony stały się różnymi psami do towarzystwa. W 1915 roku Papillon stał się pełnoprawną rasą uznaną przez American Kennel Club. Nową krzyżówką Papillona i West Highland white terriera jest Westillon. Obie rasy rodzicielskie są żywe, czułe i urocze.

Papillony mogą cierpieć na postępujący zanik siatkówki (PRA), dziedziczną chorobę oczu. Wczesne objawy to ślepota nocna i rozszerzone źrenice. Dostępne jest badanie genetyczne, które pozwala potwierdzić ryzyko wystąpienia tej choroby u psa. Nadnercza znajdują się wzdłuż dużej żyły w jamie brzusznej i wydzielają ważne hormony. Gruczoły te mogą być dziedziczne w jednym lub obu oczach, albo w obu.

Jeśli niedawno nabyłeś psa rasy West Highland White Terrier (WHWT) i zauważyłeś, że ma on bolesne, czerwone oczy, możesz zastanawiać się, jak pomóc swojemu pupilowi. W tym artykule omówimy typowe objawy, przyczyny i sposoby leczenia. Poniżej podajemy kilka pomocnych linków. W tym artykule opisano również, co robić, jeśli u szczeniaka występują objawy keratoconjunctivitis sicca (KCS).…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *