West highland white terrier dla alergika

West highland white terrier dla alergika

Istnieje wiele różnych psów, które są hipoalergiczne, a West Highland White Terrier jest idealnym wyborem dla osób cierpiących na alergię. Podwójna sierść Westie jest hipoalergiczna, co oznacza, że pies bardzo mało się zrzuca i ma niski poziom sierści. Sierść musi być jednak regularnie szczotkowana, aby zmniejszyć ilość alergenów. Regularne szczotkowanie pozwoli również usunąć luźne włosy i sierść z zewnętrznej warstwy sierści.

Dla osób poszukujących psa hipoalergicznego idealnym wyborem jest West Highland White Terrier. Ten mały pies jest specjalnie hodowany, aby nie zrzucać sierści i wytwarza mniej sierści niż większość innych ras. Wymagają one dużo ruchu i nie są najlepszym wyborem dla starszych rodzin. Mimo że są małe, mogą być bardzo wymagające w utrzymaniu i wymagają codziennej pielęgnacji, a ponadto potrafią szczekać i kopać, co może powodować podrażnienia skóry.

Chociaż Westies słyną z wysokiej jakości sierści, wiele ras może powodować problemy skórne. Na przykład atopowe zapalenie skóry jest częstym problemem, ale lekarz weterynarii może pomóc Ci ustalić, jaka karma jest najlepsza dla Twojego pupila. Wiele psów radzi sobie dobrze na diecie hipoalergicznej, która nie zawiera zbóż i jest bogata w naturalne białka mięsne. Jeśli Twój Westie cierpi z powodu alergii, pomocne mogą być suplementy kwasów tłuszczowych. Przed podaniem psu suplementu diety zawierającego kwasy tłuszczowe zawsze skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

Jeśli szukasz psa, który nie wywoła u Ciebie pokrzywki, Westie może być odpowiednim wyborem. Chociaż ten terier jest mały, ma charakterystyczną osobowość. Te urocze psy są towarzyskie i żywiołowe, co czyni je doskonałymi zwierzętami rodzinnymi. Dobrze dogadują się z dziećmi, ale nie tolerują brutalnego traktowania. Mimo że są to psy hipoalergiczne, należy o nie dbać jak o zwierzę domowe.

Jeśli cierpisz na alergię i rozważasz adopcję psa, West Highland White Terrier jest doskonałym wyborem. Są czułe, figlarne i zawsze chętne do zabawy w przeciąganie liny lub aportowanie. Bardzo rzadko się zrzucają, więc Twój Westie nie będzie źródłem sierści. Jasne umaszczenie oznacza również, że nie musisz się martwić, że na sierści Westie pojawią się zabrudzenia, co jest bardzo korzystne dla alergików.

Czytaj więcej...  Na co zwracać uwage szukając hodowli airedale terriera?

Jeśli masz alergię na psy, Westie może być dla Ciebie dobrym wyborem. Psy hipoalergiczne są mniej skłonne do wywoływania reakcji alergicznych u osób z alergią. Psy te mają zazwyczaj krótszą sierść i są mniejszej postury. Zmniejsza to ilość sierści i innych alergenów w domu. Mniejsza ilość sierści u westie również minimalizuje ilość alergenów w domu.

Istnieje wiele różnych psów, które są hipoalergiczne, a West Highland White Terrier jest idealnym wyborem dla osób cierpiących na alergię. Podwójna sierść Westie jest hipoalergiczna, co oznacza, że pies bardzo mało się zrzuca i ma niski poziom sierści. Sierść musi być jednak regularnie szczotkowana, aby zmniejszyć ilość alergenów. Regularne szczotkowanie pozwoli również usunąć luźne włosy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *