Jaki charakter ma west highland white terrier

Jaki charakter ma west highland white terrier?

West Highland White Terrier jest nie tylko piękną rasą psów, ale jest również dość mały. Ten niewielki rozmiar może powodować pewne problemy behawioralne, takie jak nadmierne szczekanie i kopanie. Aby zapobiec tym problemom behawioralnym, pies rasy Westie musi być karmiony wysokiej jakości karmą dla psów i regularnie ćwiczony. Jeśli zauważysz któryś z powyższych objawów, najlepiej jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem weterynarii. Niektóre z tych objawów mogą być oznaką ukrytego problemu zdrowotnego, a niektóre z nich są oznakami potencjalnie poważnej choroby.

Jednym z najważniejszych aspektów posiadania psa rasy Westie jest zrozumienie jego osobowości. Psy te doskonale czują się w środowisku, w którym są rozumiane i mają własną przestrzeń. Choć są małe, są energiczne i dobrze znoszą codzienną aktywność. Choć są uparte i potrzebują swojej przestrzeni, Westie uwielbiają kontakty towarzyskie z innymi psami i ludźmi. Szkolenie ich wymaga pozytywnego podejścia, dlatego są tak wspaniałymi towarzyszami dla rodzin.

Wielkość Westie sprawia, że jest to doskonały kandydat na psa domowego. Ze względu na gęstą, wełnistą sierść są bardziej podatne na linienie, dlatego lepiej sprawdzają się w mieszkaniach. Są również bardziej podatne na szkolenie niż inne rasy, ale pamiętaj, aby poświęcić czas na wyjaśnienie każdej komendy, zanim poddasz się naturalnemu instynktowi psa. Odpowiednie zajęcia z posłuszeństwa pomogą Ci zrozumieć naturę tej rasy.

Inne problemy z układem mięśniowo-szkieletowym są powszechne wśród właścicieli westie, ale na szczęście dostępne jest leczenie. Wczesna diagnoza może pomóc Westie w prowadzeniu pełnego i aktywnego życia. Dostępne jest również leczenie chirurgiczne choroby stawu biodrowego. Może to być kosztowne przedsięwzięcie, ale wynik jest o wiele bardziej prawdopodobny przy odpowiednim leczeniu. Chociaż nie są to poważne dolegliwości, warto mieć ich świadomość, aby móc im zapobiegać i podjąć odpowiednie środki ostrożności.

Czytaj więcej...  Strzyżenie west highland white terriera

Westie może być agresywny w stosunku do małych dzieci. Może również negatywnie reagować na dokuczanie, a także na zwykłą dziecięcą niezdarność. Westie są również bardziej tolerancyjne w stosunku do innych zwierząt, w tym zwierząt domowych, ale mogą być agresywne w stosunku do obcych. Jeśli posiadasz psa rasy Westie, ważne jest, abyś przyuczył swoje dziecko do trzymania się od niego z daleka. Jeśli tego nie zrobisz, dziecko może stać się agresywne w stosunku do innych psów w sąsiedztwie.

Niewydolność serca jest główną przyczyną śmierci West Highland White Terrierów. Większość chorób serca u psów jest spowodowana osłabieniem zastawki serca, co pozwala na cofanie się krwi wokół zastawki, obciążając serce. Badania serca powinny być regularnie powtarzane. Szmery w sercu mogą być oznaką choroby serca, dlatego też należy skonsultować się z lekarzem weterynarii, jeśli podejrzewasz, że Twój pupil je ma. Jeśli wyniki tych badań są prawidłowe, Twój zwierzak jest prawdopodobnie zdrowy, ale jeśli podejrzewasz, że u Twojego pupila może wystąpić któryś z tych problemów, powinieneś natychmiast zabrać go do lekarza weterynarii.

West Highland White Terrier jest nie tylko piękną rasą psów, ale jest również dość mały. Ten niewielki rozmiar może powodować pewne problemy behawioralne, takie jak nadmierne szczekanie i kopanie. Aby zapobiec tym problemom behawioralnym, pies rasy Westie musi być karmiony wysokiej jakości karmą dla psów i regularnie ćwiczony. Jeśli zauważysz któryś z powyższych objawów, najlepiej…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *