Jaką rasę wybrać airedale terrier czy standard schnauzer

Jaką rasę wybrać? Airedale terrier czy standard schnauzer?

Jeśli szukasz psa, który dołączy do Twojej rodziny, ale nie jesteś pewien, która rasa będzie dla Ciebie odpowiednia, zastanów się nad Airedale Terrierem. Ten żywiołowy terier jest wesołym towarzyszem, ale może być trudny w szkoleniu ze względu na jego nieustępliwy popęd do zdobywania. W związku z tym powinieneś szkolić swojego nowego psa za pomocą technik pozytywnego wzmacniania, a nie metod wiercenia i szarpania. Lojalność i opiekuńczy charakter Airedale’a sprawiają, że jest on doskonałym psem stróżującym. Niezależnie od tego, czy Twoja rodzina zechce dzielić życie z tym żywiołowym terierem, będzie on strzegł Cię przed potencjalnym niebezpieczeństwem.

Możesz spodziewać się, że poświęcisz kilka godzin tygodniowo na pielęgnację swojego nowego pupila, ale będziesz musiał także wyszkolić go w zakresie posłuszeństwa i utrzymania czystości w domu. Airedale są bardzo inteligentnymi psami, które dobrze dogadują się z dziećmi, ale mogą nie być najlepszym wyborem na pierwszego psa. Airedale terrier ma duży popęd do zdobywania, więc będziesz musiał wyszkolić psa, aby zachowywał się w pobliżu dzieci i dzikich zwierząt. Psy te są dość wytrzymałe, ale są podatne na pewne problemy zdrowotne, które są dziedziczone.

Jedną z wad Airedale jest ich wysoka cena. Airedale teriery są bardzo drogie w utrzymaniu, ale ich długa żywotność sprawia, że są warte tej inwestycji. A ponieważ uwielbiają pracować, potrzebują dużo ruchu. Lubią aportować, pływać i wygłupiać się, co może być męczące. Chociaż mogą być zabawne, ale szybko Cię zmęczą.

Jeśli mieszkasz w małej okolicy, możesz także wybrać psa rasy Airedale Terrier ze schroniska dla zwierząt lub organizacji ratowniczej. Organizacje te pomagają informować potencjalnych właścicieli o problemach związanych z tą rasą i udzielają porad, jak sobie z nimi radzić. Niektórzy hodowcy oddają nawet swoje zwierzęta ludziom w potrzebie. Niemniej jednak, jeśli chcesz mieć Airedale Terriera dla swojej rodziny, przygotuj się na to, że będziesz musiał wziąć na swoje barki dodatkowy ciężar.

Czytaj więcej...  Na co zwracać uwage szukając hodowli airedale terriera?

Jeśli chcesz mieć towarzysza, który nie szczeka, właściwym wyborem może być sznaucer standardowy. Ich intensywne skupienie na poszukiwaniu gryzoni i innych małych zwierząt to znak, że ta rasa jest idealna dla Ciebie. Ta ciekawska i skłonna do zabawy rasa jest lojalna i kochająca. Jeśli planujesz spuszczać go ze smyczy, powinieneś wybrać sznaucera standardowego o takich samych cechach temperamentu.

Kolejną kwestią jest cena. Airedale Terrier jest generalnie tańszy od sznaucera standardowego, ale warto rozważyć jakość psa, aby uzyskać jak najwięcej korzyści. Zachowaj ostrożność przy wyborze najtańszej rasy, ponieważ może to mieć negatywny wpływ na jakość żywego stworzenia. Chociaż oba psy są czułe i kochane, nie dogadują się dobrze z małymi dziećmi.

Chociaż Airedale Terrier jest znany jako „król terierów”, pies ten jest jednym z największych. Rasa ta ma kwadratowe, silne ciało i dużą, brodatą głowę. Chociaż Airedale Terrier jest terytorialny, jest wspaniałym psem rodzinnym. Airedale Terrier potrzebuje dużo stymulacji umysłowej, aby być szczęśliwym. Duży pies o wysokim poziomie energii wymaga dużej ilości stymulacji umysłowej i ćwiczeń.

Jeśli szukasz psa, który dołączy do Twojej rodziny, ale nie jesteś pewien, która rasa będzie dla Ciebie odpowiednia, zastanów się nad Airedale Terrierem. Ten żywiołowy terier jest wesołym towarzyszem, ale może być trudny w szkoleniu ze względu na jego nieustępliwy popęd do zdobywania. W związku z tym powinieneś szkolić swojego nowego psa za pomocą technik…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *