Jak wygląda dorosły west highland white terrier?

Jak wygląda dorosły west highland white terrier?

Jeśli zawsze zastanawiałeś się, jak wygląda dorosły West Highland White Terrier, nie jesteś sam. Te psy rasy tersel są jedną z najbardziej uroczych ras, ale są również podatne na wiele chorób, w tym jaskrę. Ten nowotwór powoduje, że w organizmie pojawiają się nieprawidłowe limfocyty, które powodują, że Twój pupil ma łzawiące i czerwone oczy. Niestety, objawy te często nie są zauważalne dla właścicieli. Należy je jednak jak najszybciej skonsultować z lekarzem weterynarii.

West Highland White Terrier ma szeroką głowę i długą kufę. Jego uszy są postawione, nie są przycięte i są niezwykle mocne. Nos i wargi są czarne, a uszy są małe i szeroko rozstawione, blisko czubka głowy. Nogi westie pokryte są krótką, twardą sierścią. Znany jest również z tego, że jest czuły, dlatego nigdy nie należy zaniedbywać jego pielęgnacji.

West Highland White Terrier został po raz pierwszy zaprezentowany na wystawach psów w Szkocji w latach 90. XIX wieku i od tamtej pory odnosi sukcesy, podobnie jak podczas debiutu rasy w 1907 roku. Pierwszym wystawowym championem Westie był Ch. Morvan, należący do Colina Younga, który zdobył tytuł na wystawie szkockiego Kennel Clubu w wieku zaledwie siedmiu miesięcy. W 1908 r. Westie zostały oficjalnie uznane za rasę na wystawie Westminster Kennel Club Dog Show.

Pomimo swoich niewielkich rozmiarów West Highland White Terrier jest przyjazną, otwartą rasą, która w małym ciele mieści mnóstwo życia. Podobnie jak popularny nastolatek, westie jest pewny siebie, inteligentny i nieustępliwy. W przeciwieństwie do innych ras terierów, Westie nie daje się łatwo zastraszyć innym zwierzętom, ale może dobrze współistnieć z innymi domowymi pupilami.

West Highland White Terrier to biały terier o krótkich nogach i wysokości od 10 do 11 cali. Rasa ta waży od 13 do 19 funtów i ma czysto białą sierść. Sierść składa się z miękkiego, futrzanego podszerstka i twardej, prostej warstwy zewnętrznej. Uważa się, że rasa ta wywodzi się od innych terierów szkockich, a jej początki sięgają miasta Poltalloch, gdzie przez wiele lat hodowana była przez rodzinę Malcolmów.

Czytaj więcej...  Czy można trzymać airedale terriera w bloku?

Westie jest jednym z najpopularniejszych małych terierów. Znane z nieustannego machania ogonem, są wspaniałymi zwierzętami domowymi. Nie są jednak idealnymi zwierzętami dla wszystkich. Bardzo pilnują jedzenia i zabawek i nie znoszą brutalnego traktowania. Są jednak bardzo lojalne i niełatwo wpadają w złość. Jeśli chcesz mieć takiego psa, musisz być przygotowany na poświęcenie mu trochę czasu i cierpliwości.

Istnieją pewne problemy zdrowotne, na które Westies są podatne, takie jak kulawizna tylnych kończyn i zwyrodnieniowe zapalenie stawów. W ciężkich przypadkach może być konieczna operacja. Rasa ta jest poza tym zdrowa, ale istnieje kilka problemów zdrowotnych, które mogą wystąpić. Powszechne schorzenie dziedziczne, znane jako kostniak czaszkowo-żuchwowy, dotyka kości dolnej szczęki. Objawy CMO obejmują ból przy otwieraniu pyska, trudności w żuciu, obrzęk i nadmierne ślinienie się. W przypadku wystąpienia tej choroby pies musi zostać zbadany przez lekarza weterynarii w celu postawienia właściwej diagnozy i rozpoczęcia leczenia.

Jeśli zawsze zastanawiałeś się, jak wygląda dorosły West Highland White Terrier, nie jesteś sam. Te psy rasy tersel są jedną z najbardziej uroczych ras, ale są również podatne na wiele chorób, w tym jaskrę. Ten nowotwór powoduje, że w organizmie pojawiają się nieprawidłowe limfocyty, które powodują, że Twój pupil ma łzawiące i czerwone oczy. Niestety,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *