Jak wychować airedale terriera

Jak wychować airedale terriera?

Choć Airedale Terrier to urocza i milutka rasa, musisz zrozumieć jej dziwactwa. Pies ten wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych, w tym częstego sprawdzania uszu. Potrzebują codziennego ruchu, a ich sierść musi być wyrywana co najmniej dwa razy do roku. Nie mogą mieszkać w mieszkaniach i potrzebują przynajmniej małego podwórka, na którym będą mogły się wybiegać. Pomimo ich słodkich osobowości, Airedale mogą być koszmarami, jeśli nie są pod właściwą opieką.

Jednym z pierwszych kroków w wychowaniu Airedale’a jest nauczenie go jego imienia. Kiedy nadajesz szczeniakowi imię, używaj radosnego tonu głosu i pokaż psu, że go kochasz. Kiedy pies zrobi to, co chcesz, pochwal go za bycie uważnym. Powtarzaj tę czynność za każdym razem, gdy go zobaczysz. Twój Airedale powinien od początku znać swoje imię, abyś mógł powstrzymać go od szczekania na gości.

Airedale wymagają wczesnej socjalizacji, a przedszkole dla szczeniąt jest doskonałym sposobem na jej rozpoczęcie. Pamiętaj również o częstym zapraszaniu gości, aby pomóc w szlifowaniu umiejętności społecznych. Chociaż Airedale są generalnie zdrowe, są podatne na pewne problemy zdrowotne, które powinny być sprawdzone przez lekarza weterynarii. Poniżej przedstawiono kilka wskazówek dotyczących wychowania Airedale Terriera. Co powinieneś zrobić najpierw? Jeśli szukasz wesołego psa rodzinnego, Airedale jest rasą dla Ciebie!

Airedale Terrier to aktywna, muskularna rasa, która może osiągnąć około 22-24 cali wysokości w ramionach. Początkowo ich sierść jest miękka, ale z czasem staje się sztywna i kręcona. Airedale znany jest ze swojego uporu i niezależnej osobowości, ale można to przezwyciężyć dzięki szkoleniu. Osiągnij swój cel, jakim jest dobrze wychowany, szczęśliwy pies, dbając o zdrowie i szczęście tej rasy.

Najlepszym sposobem na szkolenie Airedale’a jest zabawa i konsekwencja. Airedale jest rasą, która lubi dominować, a nie podporządkowywać się, dlatego ważne jest, abyś już w okresie szczenięcym pracował nad socjalizacją psa. Najlepiej jest unikać kar i surowych metod szkolenia, ponieważ rasa Airedale nie jest na nie podatna. Pamiętaj, że rozwój psychiczny i fizyczny psa będzie lepszy, jeśli będzie on aktywny fizycznie.

Czytaj więcej...  Którą rasę wybrać - west highland white terrier czy scottish terrier

Powinieneś także zapewnić mu dużo stymulacji umysłowej. Wykonywanie zadań poprzez zabawę zwiększy motywację psa. Zwykła gra z psem we Frisbee sprawi, że Twój pupil będzie szczęśliwy i pobudzi jego umysł. Zabawę dla Airedale Terriera może stanowić zabawka logiczna. Możesz także kupić Kong dla psa, który pomoże mu rozwinąć zdolności umysłowe. Airedale Terrier ma również silny zmysł węchu, dlatego gry zapachowe są dobrym sposobem na zapewnienie mu stymulacji umysłowej.

Jak w przypadku każdej rasy psów, Airedale Teriery potrzebują stymulacji umysłowej. Odpowiedni rodzaj aktywności fizycznej i stymulacji umysłowej może pomóc im spalić nadmiar energii. Pamiętaj o włączeniu programu telewizyjnego, gdy jesteś w domu, aby zapewnić im zajęcie umysłowe. Najlepszym sposobem na zniechęcenie psa do uciążliwego szczekania jest nagradzanie za spokojne zachowanie. Połączenie długich spacerów i krótkich zajęć to świetny sposób na zapewnienie psu stymulacji umysłowej.

Choć Airedale Terrier to urocza i milutka rasa, musisz zrozumieć jej dziwactwa. Pies ten wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych, w tym częstego sprawdzania uszu. Potrzebują codziennego ruchu, a ich sierść musi być wyrywana co najmniej dwa razy do roku. Nie mogą mieszkać w mieszkaniach i potrzebują przynajmniej małego podwórka, na którym będą mogły się wybiegać. Pomimo…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *