Jak dbać o sierść airedale terriera

Jak dbać o sierść airedale terriera?

Jeśli chodzi o pielęgnację sierści Airedale terriera, jest wiele rzeczy, o których trzeba wiedzieć. Regularne szczotkowanie psa ma zasadnicze znaczenie dla zachowania zdrowia i urody sierści. Poniżej podajemy kilka sposobów, dzięki którym Twój pies będzie wyglądał jak najlepiej:

Ręczne rozczesywanie sierści teriera

Podczas ręcznego rozczesywania sierści airedale teriera usuwa się starą, suchą, wierzchnią warstwę włosa. Ta wierzchnia warstwa jest zabarwiona i ma drucianą fakturę. Podszerstek jest matowy i cienki. Proces ten pomaga pobudzić wzrost nowych włosów. Ręczne rozczesywanie sierści psa może również zapobiec pojawieniu się egzemy u Twojego pupila.

Proces ręcznego usuwania sierści u psa trwa od ośmiu do dziesięciu tygodni i polega na wyrywaniu sierści w mierzonych odcinkach. Niektórzy używają do tego noży, kamieni i grabi. Konieczne jest również, aby sierść airedale teriera nie plątała się. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na ręczne rozczesywanie sierści, czy też użyjesz narzędzi do rozczesywania, pamiętaj, aby przed podjęciem tej czynności zapytać lekarza weterynarii.

Ćwiczenie terriera

Aby sierść Airedale Terriera była zdrowa, pies potrzebuje ruchu. Ten energiczny terier wymaga intensywnych ćwiczeń, aby zachować piękną sierść. Aby był aktywny, potrzebuje co najmniej godziny ruchu dziennie na świeżym powietrzu. W tym celu należy zapewnić mu codzienny spacer lub bieganie na dużym podwórku. Oprócz ćwiczeń, pies musi być odżywiany dietą wysokiej jakości i codziennie trenować. Airedale Terrier ma kilka objawów, które mogą świadczyć o poważnych problemach zdrowotnych lub są niewielkie, ale powinny zostać zbadane przez lekarza weterynarii.

Pomimo swojej wielkości i rozpieszczonego wyglądu, Airedale Terrier wymaga dużej ilości aktywności fizycznej i stymulacji umysłowej, aby pozostać szczęśliwym i zdrowym. Rasa ta jest bardzo energiczna i może bardzo szybko się znudzić, jeśli nie zapewni się jej odpowiedniej ilości ruchu. Podczas szkolenia Airedale’a należy pamiętać o nagradzaniu go smakołykami za wykonanie pożądanego zachowania. Airedale potrzebują bezpiecznego podwórka, a wysokie ogrodzenie jest dobrym pomysłem.

Zapewnienie odpowiedniej ilości ruchu

Aby Twój Airedale Terrier był zdrowy i dobrze się rozwijał, pamiętaj o zapewnieniu mu regularnych ćwiczeń fizycznych. Jest to ważne, ponieważ wysoki poziom energii u tej rasy oznacza, że potrzebuje ona zajęć, które pomogą jej spalić nadmiar energii. Gry o wysokiej intensywności, takie jak zwinność i tropienie, to świetny sposób na utrzymanie psa w dobrej kondycji i sile. Trening siłowy jest również ważny dla psów tej rasy, ponieważ pomaga w tworzeniu silnych mięśni, które wspierają stawy i ścięgna. Pływanie jest doskonałym sposobem na rozruszanie mięśni Twojego Airedale Terriera.

Czytaj więcej...  Pielęgnacja uszu west highland white terriera

Kolejnym istotnym aspektem opieki nad Airedale Terrierem jest właściwa socjalizacja. Rasa ta może być opiekuńcza w stosunku do ludzi i jest bardzo opiekuńcza w stosunku do innych zwierząt. Jeśli jednak nie jesteś pewien, jakiego psa kupujesz, upewnij się, że przeprowadzisz z nim dużą ilość socjalizacji. Ważne jest, abyś sprawiał, że Twój Airedale będzie szczęśliwy w każdej sytuacji i rozwijał w nim zdrowe poczucie humoru.

Socjalizacja

Jeśli chodzi o socjalizację psa rasy Airedale terrier, nie można się pomylić! Airedale są niezwykle przyjazne, pewne siebie i otwarte – ale są też trochę agresywne i opiekuńcze! Socjalizacja jest niezbędna, aby zapewnić Twojemu terierowi bezpieczeństwo, a nawet może zapobiec niektórym niepożądanym zachowaniom! Jeśli będziesz socjalizował swojego Airedale terriera, będziesz na dobrej drodze do wyeliminowania zachowań agresywnych.

Jeśli planujesz wystawiać swojego Airedale terriera, przygotuj się na to, że będziesz musiał zadbać o jego pielęgnację. Sierść Airedale terriera wymaga umiejętnego ręcznego rozczesywania co kilka miesięcy, ale większość właścicieli spina ją raz lub dwa razy do roku. W pozostałych przypadkach wystarczy szczotkowanie sierści psa raz lub dwa razy w tygodniu. Pamiętaj, aby szczotkować sierść psa codziennie przez kilka pierwszych tygodni, a także strzyc go raz lub dwa razy w roku.

Szkolenie

Trening sierści Airedale teriera powinien obejmować ręczne rozczesywanie, które jest doskonałym sposobem na pozbycie się martwego włosa z sierści psa. Niezbędne jest także regularne szczotkowanie, dlatego raz w miesiącu należy zabierać Airedale’a do groomera. Może to być trudne zadanie dla początkujących właścicieli psów. Jednak czas poświęcony na pielęgnację sierści psa w końcu się opłaci.

Airedale terrier to żywa rasa, która wymaga dużej ilości ruchu i stymulacji umysłowej. Nudzą się przy monotonnych ćwiczeniach, dlatego w ich szkoleniu najlepiej stosować techniki pozytywnego wzmacniania. Nie należy stosować technik szkoleniowych typu „wierć i szarp”, ponieważ nie reagują one na nie tak dobrze. Oprócz tego, że Airedale terrier jest niezwykle lojalnym psem stróżującym, może być bardzo przyjazny w stosunku do Twojej rodziny.

Jeśli chodzi o pielęgnację sierści Airedale terriera, jest wiele rzeczy, o których trzeba wiedzieć. Regularne szczotkowanie psa ma zasadnicze znaczenie dla zachowania zdrowia i urody sierści. Poniżej podajemy kilka sposobów, dzięki którym Twój pies będzie wyglądał jak najlepiej: Spis Treści 1 Ręczne rozczesywanie sierści teriera 2 Ćwiczenie terriera 3 Zapewnienie odpowiedniej ilości ruchu 4 Socjalizacja…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *